SHARE
Podeľte sa s priateľmi


Pôvodne sa mu do Islanders nechcelo. Teraz tu Višňovský predĺžil zmluvu až do roku 2015

Sobota 30.03.2013 / 12:42 / NHL.com

Autor Michael Langr - korešpondent NHL.com

Podeľte sa s priateľmi


Pôvodne sa mu do Islanders nechcelo. Teraz tu Višňovský predĺžil zmluvu až do roku 2015
Pôvodne sa mu do Islanders nechcelo. Teraz tu Višňovský predĺžil zmluvu až do roku 2015

O čo tŕnitejšia bola jeho cesta do New Yorku, o to sladšia bola adaptácia v novom prostredí. Ľubomír Višňovský je napriek všetkým peripetiám na Long Islande spokojný, čo potvrdil podpisom dvojročného predĺženia zmluvy s New York Islanders. Podľa piatkových správ by si mal v nasledujúcich dvoch sezónach zarobiť 9,5 milióna dolárov.

Tridsaťšesťročný slovenský zadák odohral zatiaľ za Isles 22 zápasov, v ktorých dal tri góly a na šesť ďalších nahrával. Na ľade bol pri 34 z 59 vsietených gólov. V lete by sa Višňovský stal voľným hráčom bez obmedzení, takto si ho klub poistil až do roku 2015.

Islanders získali slovenského veterána, ktorý bol najproduktívnejším bekom NHL v sezóne 2010-11, výmenou za výber v drafte z celku Anaheim Ducks 22. júla 2012. Višňovský však najprv prestup odmietol a napadol ho na arbitráži kvôli svojej pôvodnej klauzule o nevymeniteľnosti. Lenže zmierovací sudca nakoniec rozhodol, že trejd je platný.

Tvorivý obranca nechcel druhý krát priletieť do New Yorku po skončení výluky, ktorú odohral v KHL za domáci Slovan Bratislava. V ňom chcel zostať až do konca sezóny a ignoroval tak svoj kontrakt v NHL, ale hroziaca stopka od vedenia ruskej súťaže ho presvedčila a 6. februára sa Višňovský konečne objavil v novom klube.

"Ľubo miluje New York," napísal jeho agent Neil Sheehy na Twitter krátko po terajšom podpísaní predĺženého kontraktu.

Rodák z Topoľčian patrí k najlepším slovenským obrancom všetkých čias. Trikrát si zahral na olympijských hrách, v 16 zápasoch na nich dal štyri góly a štyri asistencie. V NHL má za sebou 793 zápasov za Los Angeles Kings, Edmonton Oilers, Anaheim Ducks a New York Islanders. Nazbieral v nich 459 bodov (o 14 menej než slovenský rekordér medzi bekmi NHL Zdeno Chára) za 120 gólov a 339 asistencií.

Vedenie Islanders údajne rokuje o predĺžení kontraktov aj s kapitánom Markom Streitom, s brankárom Evgeni Nabokovom a s útočníkom Bradom Boyesom, ktorí by sa v lete tiež stali voľnými hráčmi. V sobotu bol ostrovné mužstvo na 9. priečke Východnej konferencie s zhodným počtom bodov ako jeho mestský rival New York Rangers na postupovom ôsmom mieste.

2. KOLO
 
Séria vyrovnaná 1:1
 
Séria vyrovnaná 1:1
 
  Stars vedú v sérii 1:0
 
Sharks vedú v sérii 1:0