SHARE
Podeľte sa s priateľmi


Buffalo prepustilo trénera Ruffa, ktorý u Sabres pamätá ešte Haška

Streda 20.02.2013 / 23:59 / NHL.com

NHL.com

Podeľte sa s priateľmi


Buffalo prepustilo trénera Ruffa, ktorý u Sabres pamätá ešte Haška
Buffalo prepustilo trénera Ruffa, ktorý u Sabres pamätá ešte Haška

Lindy Ruff viedol Buffalo Sabres ešte v časoch, keď v jeho bránke žiaril Dominik Hašek. V stredu dotrénoval. Vedenie prepustilo dlhoročného šéfa striedačky, ktorého tímu sa v novej sezóne nedarí a aktuálne je posledný v Severovýchodnej divízii.

Buffalo prehralo 11 z úvodných 17 zápasov a so 13 bodmi patrí k najhorším tímom Východnej konferencie aj napriek tomu, že jeho útočník Thomas Vanek je tento rok s 25 bodmi najproduktívnejším hráčom celej ligy.

Novým koučom Sabres sa stal Ron Rolston, ktorý doteraz viedol Rochester Americans, farmársky celok Buffala v American Hockey League. Jeho úloha je dočasná a podľa generálneho manažéra Darcyho Regiera by mala trvať do konca sezóny.

Ruff pôsobil v Buffale od roku 1979, kedy za neho desať rokov hral ako obranca a ľavé krídlo. Od roku 1997 viedol mužstvo ako hlavný tréner, čím bol aktuálne najdlhšie slúžiacim koučom v NHL u jedného klubu (túto pozíciu teraz "preberá" Barry Trotz, ktorý nastúpil k Nashville Predators len dva týždne po Ruffově nástupu v Buffale). Napriek tomu sa stal prvým prepusteným koučom v tejto sezóne NHL.

Ruff opúšťa Sabres ako najúspešnejší tréner v histórii klubu, ktorý doviedol tím do finále Stanley Cupu v roku 1999 a vyhral s ním celkom 571 zápasov základnej časti (proti 432 porážaním a 162 remízám alebo prehrám v predĺžení).

2. KOLO
 
Penguins vedú v sérii 3:1
 
Lightning vedú v sérii 2:1
 
  Blues vedú v sérii 2:1
 
Sharks vedú v sérii 2:1