SHARE
Podeľte sa s priateľmi


Boston zaháji cestu za obhajobou Stanley Cupu vo štvrtok

Nedeľa 8.04.2012 / 21:49 / NHL.com

Autor Dan Rosen - redaktor NHL.com

Podeľte sa s priateľmi


Boston zaháji cestu za obhajobou Stanley Cupu vo štvrtok
Boston zaháji cestu za obhajobou Stanley Cupu vo štvrtok

Posledný víťaz Stanley Cupu Boston zaháji cestu za obhajobou poháru vo štvrtok. V hale TD Garden nastúpi na prvý zápas play-off NHL proti Washingtonu. Vancouver začne svoju sériu s Los Angeles už o deň skôr.

Napriek tomu, že na dvojice prvého kola sa čakalo až do posledného dňa základnej časti, National Hockey League po pol dni skompletizoval termíny prvého kola vyraďovacích bojov.

Play-off štartuje v stredu zápasom Pittsburghu s Philadelphiou, Detroitu s Nashvillom a spomínaného Vancouveru proti Los Angeles. Ďalšie štyri série začnú vo štvrtok: New York Rangers proti Ottawe, Boston proti Washingtonu, St. Louis privíta San Jose a Phoenix hostí Jastrabov z Chicaga. Až v piatok začne séria Floridy proti New Jersey.

Určite najväčším ťahákom prvého dňa je duel rivalov z Pennsylvánie. Flyers a Penguins sa stretnú najprv dvakrát v Pittsburghu (11. a 13. apríla), 15. apríla sa séria presúva na tretí zápas do Philadelphie a po dvojdňovej pauze bude na programe štvrtý zápas. Séria bude ozdobou play-off: stretnú sa v nej superhviezdy Malkin a Crosby na jednej a Giroux s Jágrom na druhej strane. Do akcie sa po zranení vracia brankár Bryzgalov, ktorý ešte nikdy nechytal v hale Consol Energy Center.

Canucks vstupujú do play-off druhý krát za sebou ako víťazi Presidents' Trophy. Sériu s Los Angeles, ktoré vyradili pred dvomi rokmi, začnú v stredu. Aj v tejto sérii bude dvojdňová pauza medzi tretím a štvrtým zápasom a prípadne až trojdňová medzi štvrtým a piatym, ináč sa hrá obdeň.

Divíznu rivalitu medzi Predators a Red Wings po šiestich vzájomných zápasoch základnej časti (oba tímy v nich získali po tri víťazstvá) určite posilní aj tohtoročná séria v play-off. V posledných vzájomných dueloch sa darilo posilám Nashvillu: Andrei Kostitsyn zaznamenal v marcových zápasoch s Red Wings dva góly a asistenciu, Alexander Radulov dal vo svojom jedinom tohtoročnom stretnutí proti Detroitu gól a pridal nahrávku. Zápasy sa v tejto sérii budú hrať obdeň, jediná dvojdňová pauza je naplánovaná medzi 4. a prípadným 5. zápasom.

Rangers síce vyhrali základní časť Východnej konferencie, ale za "odmenu" dostali tím, ktorý ich trikrát v štyroch prípadoch v sezóne porazil. Ottawa zvíťazila v Madison Square Garden, kde séria vo štvrtok začína, dokonca už päťkrát za sebou! Zápasy budú pokračovať rovnako ako vo väčšine sérií každý druhý deň, dvojdňové pauzy sú medzi štvrtým a prípadným piatym duelom a potom prípadne pred siedmym zápasom.

Bruins a Capitals začnú sériu vo štvrtok, potom budú hrať v sobotu a v pondelok sa presúvajú do americkej metropoly. Tam je medzi tretím a štvrtým zápasom na programe dvojdňová pauza.

Návrat St. Louis do play-off začne vo štvrtok na domácom ľade proti San Jose. Je veľkou otázkou, či sa vo štvrtok do bránky v prvom zápase postaví Jaroslav Halak, alebo Brian Elliott. Ďalší zápas sa hrá v sobotu, na 16. a 19. apríla sa séria presunie k Pacifiku.

Phoenixu sa proti Chicago darí (z posledných štyroch zápasov vyhral tri) a potvrdiť to chce hneď vo štvrtok v prvom zápase série. Blackkhawks dúfajú v návrat kapitána, Jonathan Toews totiž nehrá pre otras mozgu. Veľkou zbraňou Coyotes môže byť Radim Vrbata, ktorý dal v tejto sezóne Chicagu už tri góly. V tejto sérii budú mať tímy po druhom stretnutím 14. apríla dva dny na presun z Arizony do Chicaga, potom sa pokračuje každý druhý deň.

Až v piatok štartuje séria Devils proti Panthers. Kouč Peter DeBoer v nej povedie New Jersey proti svojmu bývalému klubu. Naopak center John Madden bude hrať za Floridu proti mužstvu, s ktorým dvakrát (2000 a 2003) získal Stanley Cup. Po piatkovom a nedeľnom zápase sa séria presunie do New Jersey, kde sa bude hrať 17. a 19. apríla. Jediná dvojdňová pauza je v programe medzi prípadným piatym a šiestym stretnutím.