We have updated our Terms of Service and Privacy Policy. By continuing to use the NHL’s online services, you agree to these updated documents and to the arbitration of disputes.
FINAL RANK NAME POS CLUB(LEAGUE)
1 Barkov, Aleksander C Tappara (FINLAND)
3 Lindholm, Elias C Brynas (SWEDEN)
4 Ristolainen, Rasmus D TPS (FINLAND)
2 Nichushkin, Valeri RW Chelyabinsk (RUSSIA)
6 Burakovsky, Andre LW Malmo (SWEDEN-2)
7 de la Rose, Jacob C Leksand (SWEDEN-2)
8 Hagg, Robert D Modo (SWEDEN)
5 Wennberg, Alexander C Djurgarden (SWEDEN-2)
9 Lehkonen, Artturi LW Kalpa (FINLAND)
12 Dano, Marko C Bratislava (SLOVAKIA)
10 Buchnevich, Pavel LW Cherepovets 2 (RUSSIA-JR.)
47 Baldaev, Victor D Mytischi 2 (RUSSIA-JR.)
23 Ikonen, Juuso LW Jyp (FINLAND)
13 Arnesson, Linus D Djurgarden (SWEDEN-2)
11 Yakimov, Bogdan C Nizhnekamsk 2 (RUSSIA-JR.)
20 Slepyshev, Anton LW Novokuznetsk (RUSSIA)
16 Wallmark, Lucas RW Lulea (SWEDEN)
15 Westlund, Wilhelm D Farjestad Jr. (SWE-JR.)
25 Cederholm, Anton D Rogle Jr. (SWE-JR.)
19 Arvidsson, Viktor LW Skelleftea Jr. (SWE-JR.)
14 Rydberg, Viktor C Linkoping Jr. (SWE-JR.)
40 Aaltonen, Miro C Blues (FINLAND)
51 Antonen, Joose LW Jyp (FINLAND)
22 Djuse, Emil D Frolunda (SWEDEN)
24 Henriksson, Alexander LW North Bay (OHL)
17 Mironov, Andrei D Mvd 2 (RUSSIA-JR.)
27 Hogger, Fabio C Kloten Jr. (SWISS-JR.)
43 Osnovin, Viacheslav C Chelyabinsk (RUSSIA)
45 Mamin, Maxim C/RW Cska 2 (RUSSIA-JR.)
34 Galeyev, Ruzal C Kazan 2 (RUSSIA-JR.)
48 Zykov, Pavel LW Yekaterinburg 2 (RUSSIA-JR.)
52 Boldin, Igor RW Spartak 2 (RUSSIA-JR.)
18 Dahlstrom, Carl D Djurgarden U18 (SWEDEN-JR. U18)
72 Soltes, David LW/RW Prince George (WHL)
56 Kukan, Dean D Lulea (SWEDEN)
55 Kokes, Martin D Litvinov (CZREP)
44 Stencel, Jan D Vitkovice (CZREP)
74 Salminen, Saku C Jokerit Jr. (FINLAND-JR.)
38 Pettersson, Jesper D Linkoping (SWEDEN)
49 Mustonen, Aleksi C Ilves (FINLAND)
29 Ohman, Victor C Modo (SWEDEN)
89 Makinen, Atte D Tappara (FINLAND)
35 Korenev, Ilya RW Yaroslavl (RUSSIA)
90 Zakurin, Evgeni LW Yaroslavl 2 (RUSSIA-JR.)
21 Rafikov, Rushan D Yaroslavl 2 (RUSSIA-JR.)
46 Stenqvist, Tommy D Timra (SWEDEN-2)
31 Gunnarsson, Fabian LW Mora Jr. (SWEDEN-JR.)
39 Glukhov, Nikolai D Omsk 2 (RUSSIA-JR.)
62 Mokshantsev, Alexander LW Yaroslavl 2 (RUSSIA-JR.)
108 Bender, Tim D Ehc Munchen (GERMANY)