FINAL RANK NAME POS CLUB(LEAGUE)
1 Barkov, Aleksander C Tappara (FINLAND)
2 Nichushkin, Valeri RW Chelyabinsk (RUSSIA)
3 Lindholm, Elias C Brynas (SWEDEN)
4 Ristolainen, Rasmus D TPS (FINLAND)
5 Wennberg, Alexander C Djurgarden (SWEDEN-2)
6 Burakovsky, Andre LW Malmo (SWEDEN-2)
7 de la Rose, Jacob C Leksand (SWEDEN-2)
8 Hagg, Robert D Modo (SWEDEN)
9 Lehkonen, Artturi LW Kalpa (FINLAND)
10 Buchnevich, Pavel LW Cherepovets 2 (RUSSIA-JR.)
11 Yakimov, Bogdan C Nizhnekamsk 2 (RUSSIA-JR.)
12 Dano, Marko C Bratislava (SLOVAKIA)
13 Arnesson, Linus D Djurgarden (SWEDEN-2)
14 Rydberg, Viktor C Linkoping Jr. (SWE-JR.)
15 Westlund, Wilhelm D Farjestad Jr. (SWE-JR.)
16 Wallmark, Lucas RW Lulea (SWEDEN)
17 Mironov, Andrei D Dynamo Moscow (RUSSIA)
18 Dahlstrom, Carl D Djurgarden U18 (SWEDEN-JR. U18)
19 Arvidsson, Viktor LW Skelleftea Jr. (SWE-JR.)
20 Slepyshev, Anton LW Novokuznetsk (RUSSIA)
21 Rafikov, Rushan D Yaroslavl 2 (RUSSIA-JR.)
22 Djuse, Emil D Sodertalje (SWEDEN-2)
23 Ikonen, Juuso LW JYP (FINLAND)
24 Henriksson, Alexander RW Farjestad Jr. (SWE-JR.)
25 Cederholm, Anton D Rogle Jr. (SWE-JR.)
26 Hansson, Niklas D Rogle Jr. (SWE-JR.)
27 Hogger, Fabio C Kloten Jr. (SWISS-JR.)
28 Cehlarik, Peter LW Lulea Jr. (SWE-JR.)
29 Ohman, Victor RW Modo Jr. (SWE-JR.)
30 Stetsenko, Sergei D CSKA 2 (RUSSIA-JR.)
31 Gunnarsson, Fabian RW Farjestad Jr. (SWE-JR.)
32 Leschenko, Vyacheslav RW Mytischi 2 (RUSSIA-JR.)
33 Johnson, Andreas RW Frolunda Jr. (SWE-JR.)
34 Galeyev, Ruzal D Kazan 2 (RUSSIA-JR.)
35 Korneev, Ilya RW Yaroslavl 2 (RUSSIA-JR.)
36 Borgman, Andreas D Timra (SWEDEN-2)
37 Sandberg, Filip C HV 71 (SWEDEN)
38 Pettersson, Jesper D Linkoping (SWEDEN)
39 Glukhov, Nikolai D Omsk 2 (RUSSIA-JR.)
40 Aaltonen, Miro C Blues (FINLAND)
41 Yudin, Dmitri D Nizhny Tagil 2 (RUSSIA-3)
42 Sille, Timotej RW Skalica Jr. (SLOVAKIA-JR.)
43 Osnovin, Viacheslav C Chelyabinsk 2 (RUSSIA-JR.)
44 Stencel, Jan D Vitkovice Jr. (CZREP-JR.)
45 Mamin, Maxim C CSKA 2 (RUSSIA-JR.)
46 Stenqvist, Tommy D Timra Jr. (SWE-JR.)
47 Baldayev, Viktor D Mytischi 2 (RUSSIA-JR.)
48 Zykov, Pavel LW CSKA 2 (RUSSIA-JR.)
49 Mustonen, Aleksi C K-Vantaa (FINLAND-2)
50 Filippov, Alexei RW Chelyabinsk 2 (RUSSIA-JR.)