FINAL RANK NAME POS CLUB(LEAGUE)
51 Labate, Joseph C U. of Wisconsin (WCHA)
52 Reilly, Mike D Penticton (BCHL)
53 Percy, Stuart D Mississauga St. Michael's (OHL)
54 Sproul, Ryan D Sault Ste. Marie (OHL)
55 Russo, Robbie D Notre Dame (CCHA)
56 Shore, Nicholas C U. of Denver (WCHA)
57 Scarlett, Reece D Swift Current (WHL)
58 Lowry, Adam LW Swift Current (WHL)
59 St. Croix, Michael C Edmonton (WHL)
60 Ouellet, Xavier D Blainville-Boisbriand (QMJHL)
61 Jacobs, Colin C Seattle (WHL)
62 Sieur, Maximilien RW Shawinigan (QMJHL)
63 Cramarossa, Joseph C Belleville (OHL)
64 Brassard, Austen RW Belleville (OHL)
65 Archambault, Olivier LW Drummondville (QMJHL)
66 Ewanyk, Travis LW Edmonton (WHL)
67 Racine, Jonathan D Shawinigan (QMJHL)
68 Lockhart, Luke C Seattle (WHL)
69 Yuen, Zachary D Tri-City (WHL)
70 Larraza, Zac LW U. of Denver (WCHA)
71 Cousins, Nick C Sault Ste. Marie (OHL)
72 Quine, Alan C Peterborough (OHL)
73 Rieder, Tobias C Kitchener (OHL)
74 Hudon, Philippe C/RW Victoriaville (QMJHL)
75 Sullivan, Colin D Avon Old Farms (HIGH-CT)
76 Koudys, Patrick D Rensselaer (ECAC)
77 St. Clair, Colten C North Dakota (WCHA)
78 Camara, Anthony LW Barrie (OHL)
79 Meurs, Garrett C Plymouth (OHL)
80 Reid, Adam LW Northeastern (H-EAST)
81 Wuthrich, Austin RW Notre Dame (CCHA)
82 Curtis, Michael LW Belleville (OHL)
83 Mersch, Michael LW U. of Wisconsin (WCHA)
84 Fritsch, Andrew RW Sault Ste. Marie (OHL)
85 Pedan, Andrei D Guelph (OHL)
86 Paliotta, Michael D U. of Vermont (H-EAST)
87 Cutting, Keevin D Owen Sound (OHL)
88 Lowe, Keegan D Edmonton (WHL)
89 Sefton, Justin D Sudbury (OHL)
90 Fogarty, Steven C Edina High (HIGH-MN)
91 Grist, Sam D Tri-City (WHL)
92 Bourret, Gabriel D Chicoutimi (QMJHL)
93 Everson, Max D Harvard U. (ECAC)
94 Kelly, Aidan C Saint John (QMJHL)
95 Lowry, Joel LW Cornell U. (ECAC)
96 Smith, Colin C Kamloops (WHL)
97 Killian, Matthew D Yale University (ECAC)
98 Harrington, Scott D London (OHL)
99 Wruck, Dylan C Edmonton (WHL)
100 Straight, Destry C Boston College (H-EAST)