SHARE
Podělte se s přáteli


  Cítím se už zase na sto procent, říká Giroux

  Čtvrtek 1.09.2016 / 19:43 / NHL.com/cs - 2016 World Cup of Hockey

  Autor Adam Kimelman - Zástupce šéfredaktora NHL.com

  Podělte se s přáteli


  Cítím se už zase na sto procent, říká Giroux
  Cítím se už zase na sto procent, říká Giroux

  Kapitán Philadelphia Flyers Claude Giroux se podle svých slov zcela zotavil z operace pravé kyčle a břišního svalstva – a je připravený nastoupit za Kanadu na World Cup of Hockey 2016.

  "Cítím se na sto procent," řekl Giroux ve středu, kdy předvedl speciální dres k 50. výročí Flyers. "Byla to dlouhá cesta, ale ocitl jsem se v dobrých rukou, což platí nejen o Philly, spousty pomoci se mi dostalo také v Ottawě. Snažím se, abych byl brzo v co nejlepší formě, momentálně se cítím opravdu dobře. Konečně už si kvůli své kyčli nepřipadám jako šedesátník. To je vážně skvělé."

  Giroux podstoupil operaci 17. května a podle očekávání mu návrat na led měl trvat deset až dvanáct týdnů. Jenže on to zvládl již 21. července – tedy přesně za devět týdnů a jeden den.

  V minulé sezoně byl se 67 body (22+45) v 78 duelech základní části nejproduktivnějším mužem Flyers, ale v 1. kole play off Východní konference si v sérii proti Washington Capitals za šest duelů připsal jediný bod.

  Giroux si však nemyslí, že by zranění jeho výkony nějak zvlášť ovlivňovalo.

  "Těžko se o tom přemýšlí," řekl. "Hodně hráčů se s podobnými potížemi musí potýkat také. Nerad se takto koukám zpět. Stalo se. Raději hledím do budoucna."

  Giroux se o co nejrychlejší návrat snažil i kvůli tomu, aby byl připraven na tréninkový kemp Kanady před Světovým pohárem, který od pondělka začíná v Canadian Tire Centre v Ottawě.

  "Sezona skončila a já rovnou začal s rehabilitací, bylo to opravdu náročné," líčí Giroux. "Šlo o pořádnou výzvu a něco jiného, než co jsem dělal v minulých letech. Ale nyní se cítím dostatečně sebevědomě na to, abych mohl tvrdit, že jsem v dobré kondici."

  Světový pohár bude od 17. září do 1. října hostit Toronto. A Girouxe těší, že Kanaďané do turnaje půjdou v roli největších favoritů.

  "Bude to opravdu výjimečná akce," uvedl Giroux. "Pro nás je velmi důležité vyhrát, druhé místo nás nezajímá. Takže je nezbytné mít vítěznou mentalitu. Je nám jasné, že to nebude nic snadného. Čeká nás spousta silných protivníků. Bude to tuze velká výzva, ale zároveň zábava. Když vyrůstáte v Kanadě, hokej pro vás znamená mnoho. Je to sport, který umíme, hrát za národní barvy je velká věc. Každý z kádru, ať už dostane jakoukoli roli, ji přijme a vyždímá ze sebe to nejlepší."

  Hned 12 ze 13 útočníků v kanadském kádru jsou centři, včetně praváka Girouxe. Na šéfovské role v prvních třech útocích aspirují Sidney Crosby (Pittsburgh Penguins), Jonathan Toews (Chicago Blackhawks) a Patrice Bergeron (Boston Bruins), a tak by se z Girouxe mohlo dočasně stát křídlo.

  "Nemám tušení, jak budou útoky vypadat," říká Giroux. "V rámci turnaje se navíc lajny můžou měnit, asi nás čeká hodně kombinací. Musíme k tomu přistoupit s otevřenou myslí a hrát tam, kde nás trenéři postaví. Nejdůležitější je, aby každý přijal svoji roli a koncentroval se jen na úkoly, které dostane."