SHARE
Podělte se s přáteli


  Nestrašil je zdravý, mohl by i na World Cup

  Pondělí 15.08.2016 / 06:00 / NHL.com/cs - 2016 World Cup of Hockey

  Autor Michael Langr - redaktor/editor nhl.com

  Podělte se s přáteli


  Nestrašil je zdravý, mohl by i na World Cup
  Nestrašil je zdravý, mohl by i na World Cup

  Když se v březnu Andrej Nestrašil z týmu Carolina Hurricanes ocitnul po souboji s Nazemem Kadrim z Toronto Maple Leafs a nárazu do mantinelu na zemi, zdaleka netušil, co ho čeká. Vždyť z ledu ještě odjel po svých.

  Jenže pozdější ortel byl nekompromisní: prolomený obratel a tři měsíce spoutané tělo v krunýři!

  Tím se pětadvacetiletému útočníkovi, který předtím v 55 zápasech sezony nasbíral 23 bodů (devět gólů + 14 asistencí) prakticky rozplynul sen o účasti na World Cup Of Hockey, kam s ním čeští trenéři podle zákulisních informací počítali.

  Jenže neuplynulo ještě ani půl roku a zmíněný sen nyní zase ožívá. Někteří nominovaní hráči (například David Krejčí) laborují se zraněním a není jisté, že se na Světovém poháru nakonec opravdu objeví. A Nestrašil říká: "Jsem stoprocentně fit! Byl jsem na rentgenu a doktor mi dal povolení hrát NHL. A vlastně i Světový pohár, kdyby se objevila šance. Jsem prostě plně způsobilý."

  Ta šance se skutečně objevit může, ale Nestrašil by zranění pochopitelně nikomu nepřál.

  "Vím, jaké to je. A svět se nezboří, když na Světovém poháru nebudu. Samozřejmě mě to mrzí, ale taková jsou pravidla a uvidíme, co se stane. Každopádně kdyby někdo nemohl, hlásím, že to beru."

  Nestrašil je viditelně ve velmi dobré psychické pohodě. Však také dostál svým slovům o tom, že se na ledě zase ukáže.

  "Zranění sice bylo vážně velkým šokem, ale hned druhý den jsem se kousnul a řekl, že se vrátím. Nechtěl jsem si stěžovat. A už vůbec, aby se o mě někdo staral. Chtěl jsem se z toho dostat sám a zase hrát hokej. Cítil jsem brzy, že to půjde a že se vrátím. Byla to pro mě nová výzva."

  Kromě měsíčního výpadku v sezoně 2014-15 šlo u pracovitého útočníka o první vážnější zranění. K plné rekonvalescenci mu pomohla vrozená bojovnost a také píle - k rehabilitaci se vždy snažil přistupovat na sto procent.

  "Ze začátku to bylo hodně úsměvné. Musel jsem třeba jen ležet a dýchat jakoby do břicha. To vlastně musím na začátek tréninku i teď, kdy už vím, že to je důležité. Zajímavé bylo, že jsem chtěl rehabilitovat víc a víc, ale doktoři mě brzdili. V červnu už jsem ale potřeboval změnit prostředí a odletět domů. Věděl jsem, že tu kolem mě budou lidé, kteří mi pomohou posunout se dál."

  Případná účast na Světovém poháru by byla velkou odměnou za vzestup posledních let, v nichž se stal stálým hráčem v NHL. Jenže nezáleží jen na něm, takže Nestrašil cílí i na start kempu Hurricanes, jenž se otevře 22. září.

  "Snažím se teď být připraven na kemp před sezonou. Nechci, aby kdokoliv spekuloval, jestli mě něco bolí nebo nebolí. Dvaadvacátého září se tam prostě budu hlásit," vypráví bojovně. "Musím, jsem ready a nechci, aby si někdo myslel, že jsem s prominutím připos..."

  Zpátky do Raleighu se velmi těší. Ač se mu totiž po výměně z Detroit Red Wings do Caroliny zprvu nechtělo, rychle poznal, že jde do místa, které mu sedne.

  "Bylo to nejlepší, co mě mohlo potkat. Od první chvíle se mi všichni snažili pomoci. Obvykle mi trvá, než se někde oťukám, protože nejsem zrovna extrovert, ale musím říct, že přijetí v týmu bylo strašně fajn. A pak jsme dostali společně s dalšími mladými šanci pravidelně hrát."

  Pokud vše půjde bez komplikací, začne v říjnu třetí sezonu v barvách Caroliny, navíc coby prověřený hráč, který má v sestavě místo jisté.

  Nebo se snad ještě dřív bude snažit udělat maximální úspěch s českou reprezentací na World Cupu v Torontu? Nejbližší týdny ukážou...