SHARE
Podělte se s přáteli


  Tým Evropy pro World Cup vyberou Reindl a Šatan

  Středa 9.09.2015 / 20:31 / NHL.com/cs - 2016 World Cup of Hockey

  NHL.com

  Podělte se s přáteli


  Tým Evropy pro World Cup vyberou Reindl a Šatan
  Tým Evropy pro World Cup vyberou Reindl a Šatan

  Během hráčské kariéry patřil Miroslav Šatan k nejoddanějším a nejvýraznějším slovenským reprezentantům. Teď se bude snažit, aby dovedl k úspěchu výběr složený nejen ze Slováků, ale i z dalších evropských hvězd.

  National Hockey League a hráčská asociace NHLPA oznámila, že tým Evropy povede na Světovém poháru pod hlavičkou 2016 World Cup of Hockey prezident německého hokejového svazu Franz Reindl jako prezident a vedoucí týmu a Šatan jako generální manažer.

  Tato dvojice bude zodpovědná za výběr hráčů, trenérů a realizačního týmu. Zároveň povede veškeré přípravy a produkci během turnaje.

  WORLD CUP 2016  Jak budou vypadat skupiny, pravidla a program? Čtěte více

  Team Europe bude sestavený z nejlepších hráčů těch zemí, které nejsou na Světovém poháru samostatně zastoupeny. Tedy ze všech evropských států kromě Ruska, Švédska, Finska a Česka.

  Reindl se Šatanem tak mohou volit ze široké palety hokejistů ze Slovenska, Německa, Švýcarska, Rakouska, Dánska, Norska, Běloruska, Lotyšska, Francie, Slovinska a případně z dalších evropských zemí. Pravděpodobné je, že mužstvo bude z velké většiny (ne-li kompletně) sestavené z hráčů NHL a že Slovensko v něm bude mít nejspíš největší zastoupení.

  Reindl má s mezinárodním hokejem zkušenosti jako málokdo. V pozici hráče, trenéra a manažera má za sebou dohromady 29 světových šampionátů IIHF, devět olympijských turnajů a tři Kanadské/Světové poháry.

  Šatan ukončil hráčskou kariéru po mistrovství světa 2014. Během ní získal Stanley Cup s Pittsburgh Penguins (2009), titul mistrů světa 2002, stříbro z MS 2000 a 2012 a bronz z MS 2003. Čtyřikrát reprezentoval na olympijských hrách (1994, 2002, 2006 a 2010) a dvakrát na Světovém poháru (1996 a 2004).

  Do NHL byl vybrán klubem Edmonton Oilers na draftu 1993, ve stejném roce, kdy se Slovensko stalo samostatným státem. Odehrál v ní 14 sezon a 1050 zápasů za Oilers, Buffalo Sabres, New York Islanders, Pittsburgh Penguins a Boston Bruins, dal 363 gólů a připsal si 735 bodů.

  Ve slovenské reprezentaci je rekordmanem v počtu bodů na světových šampionátech se 75 zápisy (37+38).

  World Cup se bude hrát od 17. září do 1. října v Torontu za účasti všech nejlepších hokejistů světa. Pravděpodobně do něj zasáhne kolem 150 hráčů NHL.