SHARE
Podělte se s přáteli

Slovensko si komplikuje situaci, Kanada senzačně otočila duel se Švédy

Autor Michael Langr - redaktor/editor nhl.com

Mohli se vyšvihnout do čela skupiny B, místo toho budou muset zabrat v dalších zápasech, v nichž budou čelit favoritům. Hokejisté Slovenska nezvládli dobře rozehrané utkání s Norskem a prohráli 2:3.

Po 22 minutách hry přitom brankami Tomáše Surového a Marka Ďalogy vedli Slováci 2:0 a všechno vypadalo na poklidnou cestu za dalšími třemi body. Jenže Norové ještě před druhou přestávkou vyrovnali a v čase 1:56 třetí třetiny rozhodl svým druhým gólem v zápase obránce Mattias Norstebo.

"Jedna věc je hrát špatně a druhá jako mužstvo nezvládnout dobře rozběhnutý zápas. Za stavu 2:0 jsme měli hrát jinak, nemůžeme přece počítat, že Nory zdoláme 7:0," citoval server sport.sk útočníka Tomáše Tatara.

Zápas proti Norsku sledoval ve vyprodané hale i slovenský prezident Andrej Kiska. Hokejisté mu však v domácím prostředí, které v Ostravě znovu vytvořili skvělí fanoušci, radost neudělali. Utkání navíc nedohrál obránce Andrej Meszároš, jenž v 8. minutě třetí třetiny hloupě fauloval soupeře a byl vyloučen na pět minut a do konce utkání.

"Musíme zlepšit disciplínu," nabádal asistent trenéra Peter Oremus. "Počet vyloučení na naší straně byl velmi vysoký."

8. Slovinsko 3   6:12 0

Po středečních utkáních je výběr kouče Vladimíra Vůjtka ve skupině B se sedmi body čtvrtý. Páté Finsko má však o bod méně a zápas k dobru.

"Musíme to rychle napravit, aby nebylo pozdě," nabádal útočník Marián Gáborík.

Jenže cesta k nápravě jednoduchá nebude. Slováci mají zápasy s papírově slabšími celky za sebou, po dvoudenním volnu je o víkendu čeká dvojboj s favority Finskem a Ruskem. V úterý pak hrají s dosavadním lídrem skupiny, týmem USA.

Rusko uspělo v odpoledním utkání, když zdolalo Dány 5:2 a vyhrálo potřetí ze čtyř utkání. Dva góly obhájců titulu, kteří s přehledem kontrolovali vývoj celého utkání, vstřelil Sergei Mozyakin.

V odpoledním utkání skupiny A se prosadilo Lotyšsko, které porazilo Švýcary 2:1 v prodloužení. Vítězný gól dal Kaspars Daugavinš.

Vrcholem dne v Praze byl duel lídrů skupiny Kanady se Švédskem. Ten nabídl parádní podívanou s celkem deseti góly a velkým obratem zámořského výběru, jenž prohrával po první třetině 0:3 a šesti góly v následujících dvou dějstvích zápas otočil na konečných 6:4.

"Ukázalo se, že máme opravdu dobrý tým a spoustu hráčů, kteří dovedou dát gól," radoval se útočník Tyler Ennis, autor vítězné branky.

Kanada tak na svého soupeře čtyřbodový náskok a s přehledem vede skupinu A.