SHARE
Podělte se s přáteli


Zraněný Michálek přestoupil do St. Louis. Stihne play off?

Pondělí 2.03.2015 / 18:47 / NHL.com

NHL.com

Podělte se s přáteli


Zraněný Michálek přestoupil do St. Louis. Stihne play off?
Zraněný Michálek přestoupil do St. Louis. Stihne play off?

Zbyněk Michálek posílí St. Louis Blues. Český obránce přestoupil z Arizona Coyotes za mladíka Maxima Letunova a podmíněný výběr ve třetím kole draftu 2015.

V létě se stane volným hráčem bez omezení. Do té doby budou podle informací ESPN.com platit polovinu jeho gáže Coyotes.

Michálek od 14. února nehrál kvůli zranění v horní části těla, podle některých médií jde o následky otřesu mozku. Podle stanice Sportsnet se však cítí lépe a poslední tři dny cvičil. Stále však nebruslí a neví, kdy bude připravený hrát za Blues.

"Nechci něco říkat nebo slibovat a pak to nesplnit. Takže těžko říct. Věřím, že budu brzy schopný hrát," uvedl Michálek.

Zbynek Michalek
Zbyněk Michálek
Obránce- STL
G: 2 | A: 6 | B: 8
Střely: 67 | +/-: -6
Devatenáctiletého Letunova si Blues vybrali ve druhém kole draftu 2014. Momentálně působí u Youngstown Phantoms v United States Hockey League, kde v této sezoně nastřílel 22 gólů a nasbíral 53 bodů ve 47 startech.

Dvaatřicetiletý Michálek hrál v tomto ročníku za Coyotes v průměru 21:05 minut za zápas. V NHL je 12. podle počtu zblokovaných střel, nasbíral osm bodů a v plus/minus hodnocení má číslo -6. V pokročilé statistice SAT (měří poměr všech střel týmu, když je daný hráč na ledě - včetně pokusů mimo a zblokovaných) byl s číslem 51,87 nejlepším obráncem Arizony.

Zatímco Coyotes jsou daleko od postupu do play off, Blues jsou druzí v Centrální divizi. Jejich obrana se počítá k nejlepším v NHL: hraje v ní Alex Pietrangelo, Jay Bouwmeester, Carl Gunnarsson, Barret Jackman a Ian Cole, v kádru je navíc zraněný Kevin Shattenkirk. Vedení klubu věří, že se stejně jako Michálek vrátí do hry před startem play off.

"Jsem si jistý, že pro klub je to velký risk, ale na druhou stranu jsem slýchal spekulace o svém trejdu už od Vánoc, takže to pro mě není velké překvapení," uvedl český zadák. "Já se soustředím na to, abych se uzdravil, to je pro mě hlavní."

O VŠECH VELKÝCH TREJDECH TĚSNĚ PŘED UZÁVĚRKOU ČTĚTE ZDE ›