SHARE
Podělte se s přáteli


Zraněný Gudas míří do Philadelphie za Coburna

Pondělí 2.03.2015 / 10:00 / NHL.com

NHL.com

Podělte se s přáteli


Zraněný Gudas míří do Philadelphie za Coburna
Zraněný Gudas míří do Philadelphie za Coburna

Radko Gudas se stěhuje. Tampa Bay Lightning vyměnila českého obránce do klubu Philadelphia Flyers za Braydona Coburna. Flyers navíc získali výběry v prvním a ve třetím kole letošního draftu.

Čtyřiadvacetiletý český brousek se v klubu setká s krajanem Jakubem Voráčkem, jenž je se 65 body lídrem bodování týmu a spolu se dvěma dalšími hráči (Alexem Ovechkinem z Washington Capitals a Johnem Tavaresem z New York Islanders) i celé NHL.

Do této sezony však Gudas pravděpodobně nezasáhne. V lednu se podrobil operaci kolene a rekonvalescence má trvat minimálně čtyři měsíce. V probíhajícím ročníku stihl odehrát 31 zápasů, v nichž dal dva góly, připsal si pět bodů a 34 trestných minut.

Třicetiletý Coburn odehrál v této sezoně 39 utkání, dal v nich gól a nasbíral devět bodů. Celkem odehrál v NHL 614 zápasů a nasbíral 166 bodů.

Před letošní uzávěrkou přestupů je Gudas už čtvrtým českým hráčem, který v NHL mění dres. V minulém týdnu putovali do Anaheim Ducks útočníci Jiří Sekáč z Montreal Canadiens (více čtěte ZDE) a Tomáš Fleischmann z Florida Panthers (více ZDE), forvard Jiří Tlustý zamířil z Carolina Hurricanes do Winnipeg Jets (více ZDE) a slavný veterán Jaromír Jágr z New Jersey Devils do Florida Panthers (více ZDE).