SHARE
Podělte se s přáteli


New York Islanders mění vlastnickou strukturu

Úterý 19.08.2014 / 23:56 / NHL.com

NHL.com

Podělte se s přáteli


New York Islanders mění vlastnickou strukturu
New York Islanders mění vlastnickou strukturu

New York Islanders mění vlastnickou strukturu. Klub v úterý oznámil, že menšinový podíl v něm kupují někdejší spolumajitel Washington Capitals Jon Ledecky a investor Scott Malkin.

Charles Wang by měl zůstat většinovým majitelem i guvernérem Islanders na přechodnou dobu dvou let, během nichž se většinový podíl převede na skupinu Ledecky/Malkin.

Prodej nyní čeká na schválení Rady guvernérů NHL.

"Jsme potěšeni, že máme příležitost stát se Charlesovými partnery v New York Islanders a pracovat na splnění společného snu získat pátý Stanley Cup v historii pro nejlepší fanoušky v NHL," uvedl Ledecky.

Wang se stal spolumajitelem Islanders v roce 2000 a od roku 2004 byl jediným vlastníkem klubu. Během jeho působení se Islanders pětkrát dostali do play off, ale ani jednou neprošli do druhého kola.

Tým se navíc bude za rok stěhovat blíž k centru New York City, od sezony 2015-16 bude hrát domácí zápasy v Barclays Center v Brooklynu. Nadcházející ročník tedy bude posledním rokem Islanders v jejich původním domově, v hale Nassau County Veterans Coliseum.

"Jsem nadšený, že Jon se Scottem se ke mně připojili před začátkem poslední sezony Islanders v Nassau Veterans Memorial Coliseum," prohlásil Wang. "Těším se na dlouhé a úspěšné partnerství."

2. KOLO
 
Penguins vedou v sérii 2:1
 
Lightning vedou v sérii 2:1
 
  Blues vedou v sérii 2:1
 
Sharks vedou v sérii 2:1