SHARE
Podělte se s přáteli


Stastny podepsal čtyřletou smlouvu se St. Louis

Úterý 1.07.2014 / 22:41 / NHL.com
Podělte se s přáteli


Stastny podepsal čtyřletou smlouvu se St. Louis
Stastny podepsal čtyřletou smlouvu se St. Louis

Paul Stastny podepsal čtyřletou smlouvu se St. Louis Blues. Výše kontraktu údajně činí 28 milionů dolarů, platový strop klubu tak útočník zatíží sedmi miliony dolarů za sezonu.

Syn slovenské legendy a člena Síně slávy Petera Šťastného, se tak vrací St. Louis, města, v němž vyrůstal.

Stastny má za sebou osm sezon v NHL, kde odehrál 558 zápasů - všechny za Colorado Avalanche. V 71 utkáních poslední sezony nasbíral 60 bodů a dal 25 gólů. Celkově má na kontě 458 bodů, z toho 18 ve 22 zápasech play off.

V posledním play off dal Stastny ve formaci s vítězem Calder Trophy Nathanem MacKinnonem a s kapitánem Avalanche Gabrielem Landeskogem v sedmi utkáních pět gólů a přidal pět asistencí.

St. Louis má díky jeho podpisu dva elitní střední útočníky (jejich prvním centrem byl v posledním ročníku David Backes), čímž se přiřadili ke klubům Západní konference se dvěma hvězdnými centry. V úterý se na Západ přesunul Jason Spezza, kterého získal klub Dallas Stars vlastnící práva na Tylera Seguina. Los Angeles Kings mají Anze Kopitara s Jeffem Carterem, v Anaheim Ducks se sejde dvojice Ryan Getzlaf - Ryan Kesler. A v San Jose Sharks působí Joe Thornton s Loganem Couturem a Joe Pavelskim.

Elitními centry Avalanche byli dosud Matt Duchene a Stastny, na jehož místo by se měl z křídla přesunout MacKinnon.