SHARE
Podělte se s přáteli


Canucks získali zkušeného Ryana Millera

Úterý 1.07.2014 / 22:38 / NHL.com

NHL.com

Podělte se s přáteli


Canucks získali zkušeného Ryana Millera
Canucks získali zkušeného Ryana Millera

VANCOUVER -- Vancouver Canucks opět zatočili kolotočem ve svém brankovišti. V úterý podepsali tříletou smlouvu s hvězdným veteránem Ryanem Millerem. Podle několika médií si jejich nový gólman během tří sezon vydělá 18 milionů dolarů.

Před rokem měli v sestavě dvojici Cory Schneider - Roberto Luongo, letos Canucks vstupovali na trh volných hráčů se dvěma talentovanými, ale nezkušenými švédskými gólmany (Eddie Lackem a Jacobem Markstromem) na soupisce. Rychle proto sáhli po Millerovi, největší brankářské hvězdě na trhu. Během víkendu ho pozvali do Vancouveru k předběžným vyjednáváním, v úterý ho v nejkratším možném termínu podepsali.

Americký gólman, který za dva týdny oslaví 34. narozeniny, přinese do brankoviště Canucks potřebné zkušenosti. Michiganský rodák má za sebou 12 sezon v klubu Buffalo Sabres, jenž ho 1. března vyměnil do St. Louis Blues. V jejich brance se však v letoším play off trápil a experti poukazují na jeho pokles formy.

Miller je držitelem Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře NHL za sezonu 2009-10, v níž rovněž dovedl USA do olympijského finále ve Vancouveru a byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem turnaje. Ve zmiňovaném ročníku měl úspěšnost 92,9, ale v následujících čtyřech sezonách jen 91,6 procenta.