SHARE
Podělte se s přáteli


Minnesota podepsala tříletou smlouvu s Thomasem Vanekem

Úterý 1.07.2014 / 21:20 / NHL.com

NHL.com

Podělte se s přáteli


Minnesota podepsala tříletou smlouvu s Thomasem Vanekem
Minnesota podepsala tříletou smlouvu s Thomasem Vanekem

Manažeři klubu Minnesota Wild získali útočníka Thomase Vaneka. Podepsali s ním tříletou smlouvu v údajné výši 19,5 milionu dolarů, což představuje dopad na platový strop 6,5 milionu ročně.

Třicetiletý rakouský hokejista s českými kořeny si tak vydělá o něco méně, než kolik mu zajišťovala minulá smlouva uzavřená před sedmi lety s Buffalo Sabres (v průměru 7,1 milionu dolarů ročně).

Vanek v zimě údajně odmítl nabídku New York Islanders na sedmiletý kontrakt ve výši 50 milionů, protože chtěl otestovat svou cenu na volném trhu. Tu poněkud srazilo jeho vystoupení v letošním Stanley Cupu v dresu Montreal Canadiens. V 17 zápasech dal jen pět branek, přidal stejný počet asistencí a během finále Východní konference ho trenéři přesunuli do čtvrtého útoku.

Vanek však dlouhodobě patří mezi špičkové útočníky NHL. V minulé sezoně nasbíral v 78 startech za Sabres, Islanders a Canadiens 68 bodů (z toho 44 ve 47 utkáních za Islanders po boku Johna Tavarese a Kyle Okposa).

Poté, co odmítl jeho nabídku na prodloužení smlouvy, ho však klub z Long Islandu vyměnil do Montrealu za Sebastiena Collberga a výběr ve druhém kole draftu. V původním trejdu ze 27. října dali Islanders za Vaneka útočníka Matta Moulsona a dva výběry v draftu (1. a 2. kolo).

Za celou kariéru v NHL odehrál rakouský kanonýr 663 zápasů, v nichž dal 277 gólů a připsal si 556 bodů. V 53 utkáních play off pak nasbíral 30 bodů.

2. KOLO
 
Penguins vedou v sérii 3:1
 
Lightning vedou v sérii 2:1
 
Série vyrovnaná 2:2
 
Série vyrovnaná 2:2