Aktualizovali jsme naše Podmínky služeb NHL.com a Zásady ochrany osobních údajů. Tím, že nadále používáte online služby NHL, vyjadřujete svůj souhlas s těmito aktualizovanými dokumenty a se způsobem řešení sporů.

Calder Cup vybojoval Texas, slaví i Češi Faksa se Stránským

Středa 18.06.2014 / 08:17 / NHL.com/cz - Články

Autor Michael Langr - korespondent nhl.com

Podělte se s přáteli

Vítězem Calder Cupu se stali hokejisté Texas Stars. V pětileté historii slaví klub, který je farmou celku NHL Dallas Stars, první titul v nižší soutěži American Hockey League. Přispěli k němu i mladí čeští útočníci Radek Faksa a Matěj Stránský, kteří ve svých 20 letech odehráli první profesionální sezonu mezi dospělými.

Vítězný gól pátého finále se St. John's IceCaps vstřelil Patrik Nemeth v 15. minutě prodloužení, které znamenalo texaskou výhru 4:3 a vítězství ve finálové sérii 4:1 na zápasy.

Útočník Texasu Travis Morin přebírá Jack A. Butterfield Trophy pro nejužitečnějšího hokejistu play off AHL

Stars v play off potvrdili kvalitu, kterou prokázali už jako vítězové základní části AHL. Jejich tahounem byl Travis Morin, nejužitečnější hráč ligy v základní části, jenž získal Jack A. Butterfield Trophy pro nejužitečnějšího hokejistu play off. Ve 21 zápasech Calder Cupu nasbíral 22 bodů, se sedmi body byl nejproduktivnější i ve finálové sérii, v níž navíc vstřelil tři vítězné góly.

"Je to velká čest. Ale ta cena jde za celým týmem, protože bez něj bych ji nedostal," řekl Morin agentuře Canadian Press.

Oba čeští zástupci Texasu jsou odchovanci moravskoslezského hokeje.

Vítkovický Stránský, kterého Dallas draftoval v šestém kole 2011, nasbíral v play off AHL pět bodů (1+4). Třinecký Faksa, jenž byl Dallasem draftován jako číslo 13 v prvním kole roku 2012, nastřílel v Calder Cupu čtyři góly.