SHARE
Podělte se s přáteli


Rangers se vrací domů. Věříme si, byli jsme lepší, tvrdí Zuccarello

Pondělí 9.06.2014 / 11:08 / NHL.com

Autor Tal Pinchevsky a Michael Langr - NHL.com

Podělte se s přáteli


Rangers se vrací domů. Věříme si, byli jsme lepší, tvrdí Zuccarello
Rangers se vrací domů. Věříme si, byli jsme lepší, tvrdí Zuccarello

Hokejisté New York Rangers mají pocit, že nebyli horší než jejich soupeř. Přesto po dvou utkáních, která se rozhodla až v prodlouženích, prohrávají ve finále Stanley Cupu 0:2. Pokud nechtějí dopustit mečbol pro Los Angeles Kings, musí v pondělí večer bezpodmínečně vyhrát.

"V posledním zápase jsme byli lepší. Dokonce i v tom prvním bych řekl, že jsme měli víc šancí než oni," uvedl útočník Mats Zuccarello. "Všichni chybujeme a někdy nás to stojí góly. Ale jako tým držíme při sobě a věříme si. Musíme doma dvakrát vyhrát a sérii vyrovnat."

Rangers chtějí stavět na bouřlivém domácím prostředí v Madison Square Garden, která hostí finále Stanley Cupu po dlouhých 20 letech. Newyorské publikum dovede během play off vytvořit pořádný mazec - v hale leckdy není slyšet ani hymna, ani hlasatel v reproduktorech.

"Mají skvělé fanoušky, poženou je dopředu. Určitě na nás tvrdě nastoupí," tušil útočník L.A. Marián Gáborík, jenž v New Yorku hrával (více čtěte ZDE).

Vzhledem k tomu, čím tým kouče Alaina Vigneaulta letos prošel, není jeho finálová resuscitace vůbec vyloučená. Rangers přečkali bídný start do sezony (z 10 zápasů jich sedm prohráli) a ve druhém kole play off vyřadili Pittsburgh Penguins, přestože v sérii prohrávali 1:3.

"Máme velké sebevědomí. Pokud budeme hrát stejně, máme velkou šanci na vítězství. Ještě nekončíme," prohlásil forvard Derick Brassard. "Otočili jsme sérii s Pittsburghem, dokázali jsme si, že umíme hrát s týmy plnými hvězd. (Ve finále) jsme šli dvakrát do prodloužení a tam už to mohlo dopadnout jakkoliv. Věříme si a těšíme se, že nastoupíme před našimi fanoušky."

Trenér Vigneault musí zapracovat na tom, aby jeho mužstvo dokázalo udržet případné vedení. V obou utkáních v Kalifornii vedlo o dva góly, v tom druhém dokonce třikrát. Přesto Kings vyrovnali a v prodloužení rozhodli.

"Dovedou vytěžit z minima maximum," hodnotil kouč Rangers. "Ve třetí třetině měli tři šance a dvě z toho využili. Někdy se takové věci stávají. Věřím, že se to srovná a že další zápas vyhrajeme."

Třetí finále Stanley Cupu je na programu v pondělí v osm hodin večer místního času (úterý 2:00 SELČ).