SHARE
Podělte se s přáteli


Halák podepsal čtyřletou smlouvu s Islanders

Čtvrtek 22.05.2014 / 23:34 / NHL.com/cs - Co se děje v Lize

NHL.com

Podělte se s přáteli


Halák podepsal čtyřletou smlouvu s Islanders
Halák podepsal čtyřletou smlouvu s Islanders

Jaroslav Halák má v kapse novou čtyřletou smlouvu. Oznámilo to vedení klubu New York Islanders, které se ve čtvrtek dohodlo se slovenským brankářem.

Osmadvacetiletý rodák z Bratislavy má za sebou divokou sezonu, během níž patřil St. Louis Blues, Buffalo Sabres i Washington Capitals. Odchytal 52 utkání s bilancí 29-13-7.

Halák byl součástí výměny mezi St. Louis a Buffalem, odkud putovali 1. března opačným směrem Ryan Miller a Steve Ott. Čtyři dny poté ho Sabres vytrejdovali do Washingtonu. Islanders získali práva na Haláka 1. května za volbu ve 4. kole letošního draftu, ovšem až do čtvrtka s ním neměli podepsanou smlouvu.

Do NHL si Haláka vybral Montreal v 9. kole draftu 2003 (jako číslo 271). Slovenský hrdina olympiády 2010 odchytal u Montreal Canadiens, v St. Louis a ve Washingtonu celkem 272 zápasů s bilancí 144-85-29, průměrem 2,38, úspěšností 91,8 procenta a s 30 čistými konty.

Zahrál si i 23 duelů ve Stanley Cupu. V roce 2010 dovedl Canadiens do finále Východní konference a o dva roky později získal v St. Louis Jennings Trophy za nejmenší počet obdržených branek v základní části.

Halák reprezentoval Slovensko na třech mistrovstvích světa, dvou olympiádách a na dvou juniorských šampionátech.