Chicago zvládlo prodloužení v Minnesotě a po roce je opět ve finále konference

Středa 14.05.2014 / 10:00 / NHL.com/cz - Články

Autor Shawn P. Roarke a Michael Langr - NHL.com

Podělte se s přáteli

Hokejisté Chicago Blackhawks konečně našli cestu, jak porazit tým Minnesota Wild v jeho vlastní hale Xcel Energy Center. Odměna: postup do finále Západní konference, v němž si obhájci loňského Stanley Cupu zahrají podruhé za sebou.

Šesté utkání série rozhodl Patrick Kane v čase 9:44 prvního prodloužení poté, co se puk zvláštně odrazil od tvrzeného skla za brankou domácích. Chicago díky tomu zvítězilo 2:1, v celé sérii 4:2 a má za sebou šňůru 14 výher v play off v situaci, kdy se předtím v sérii nacházelo za vyrovnaného stavu 2:2.

"Bylo skvělé, že jsem měl takovou šanci, ať už jsem se do ní dostal jakkoliv. Jestli je to štěstí, nebo mi přejí na nebi... Oboje beru," říkal Kane, jenž už dal v play off šest vítězných gólů a z toho čtyři v prodloužení.

Blackhawks si v semifinále zahrají s vítězem kalifornské série, v níž po pondělku vedli Anaheim Ducks nad Los Angeles Kings 3:2 na zápasy. Šesté utkání je na programu ve středu v noci ve Staples Center.

Pokud zvítězí Ducks, finále konference začne v Anaheimu, pokud Kings sérii otočí, konaly by se první dva zápasy v Chicagu. V tom případě by se opakovalo loňské konferenční finále, v němž Chicago vyhrálo 4:1 a poté v šesti zápasech s Boston Bruins rozhodlo o zisku Stanley Cupu.

Minnesota prohrála v letošním play off vůbec poprvé na domácím ledě. A bolí ji to o to víc, jakým způsobem k tomu došlo.

"Vypadli jsme s velmi dobrým týmem, ale cítili jsme, že jsme tu sérii mohli i vyhrát," řekl útočník Zach Parise, se 14 body jeden z lídrů produktivity play off. "Vypracovali jsme si spoustu šancí, ale prostě nám to tam nespadlo. A hůř než takovým způsobem snad prohrát už nejde."