Aktualizovali jsme naše Podmínky služeb NHL.com a Zásady ochrany osobních údajů. Tím, že nadále používáte online služby NHL, vyjadřujete svůj souhlas s těmito aktualizovanými dokumenty a se způsobem řešení sporů.

Kapitán Toews rozhodl, Chicago se přiblížilo k finále konference

Pondělí 12.05.2014 / 08:29 / NHL.com/cz - Články

Autor Michael Langr - korespondent nhl.com

Podělte se s přáteli

Také pátý díl semifinálové série Západní konference NHL ovládl domácí tým. Kapitán Chicago Blackhawks Jonathan Toews zlomil duel s Minnesota Wild v páté minutě třetí třetiny a v úterý bude chtít dotáhnout tým k postupu na ledě houževnatého soupeře.

United Center se stává nedobytnou tvrzí Blackhawks. Domácí v něm vyhráli šestý zápas vyřazovací části a v posledních dvou play off tu mají bilanci 17-2.

Minnesota šla sice v první třetině 5. duelu do vedení, ale v přesilovce svým šestým gólem srovnal Bryan Bickell a ve třetí části rozhodl pátou trefou Toews.

"Proto je Jonathan naší superstar, zase hrál neskutečně," chválil spoluhráče podle Chicago Sun-Times Marián Hossa, jenž mu asistoval na vítěznou trefu.

"Prostě jsem dal takový škaredý gól," mávl rukou Toews.

V domácí sestavě tentokrát nefiguroval obránce Michal Rozsíval, kterému se příliš nevyvedl předchozí duel na ledě Minnesoty. Nahradil ho Sheldon Brookbank. "V play off musíte překonávat špatné chvíle. Tam se rodí vaše síla," poznamenal Toews.

Tu sílu teď che jeho tým potvrdit také v Minnesotě, která však doma letos vyhrála pět zápasů z pěti. Šestý duel série s Chicagem je na programu v úterý.