SHARE
Podělte se s přáteli


  Slováci zahájili MS solidně, ale teď potřebují bodovat

  Autor Michael Langr - redaktor/editor nhl.com

  Podělte se s přáteli


  Slováci zahájili MS solidně, ale teď potřebují bodovat
  Slováci zahájili MS solidně, ale teď potřebují bodovat

  Po prvních dvou utkáních na mistrovství světa IIHF je Slovensko ve skupině A až předposlední. Není to však žádný důvod k panice - národní tým za sebou totiž má zápasy se silnými soupeři, z nichž podle plánu vydoloval aspoň bod. Herní projev navíc ukázal, že se slovenští hokejisté i fanoušci mohou na další vývoj dívat optimisticky.

  S Českem v pátek prohráli 2:3 po prodloužení, s Kanadou v sobotu 1:4. Oba souboje však měli rozehrané velmi dobře, v obou zápasech vedli, ale po chybách je ztratili.

  Pondělní zápasy na MS

  15:45 Slovensko - Francie
  15:45 Švýcarsko - Bělorusko
  19:45 Česko - Kanada
  19:45 Rusko - USA
  (začátky podle SELČ)  

  "Máme za sebou dva náročné zápasy. S výkony našeho mladého mužstva musíme být spokojení, chlapci odevzdali maximum. Chtěli jsme získat bod, máme ho, ale vzhledem k průběhu jsme jich mohli získat víc," uvedl tréner Vladimír Vůjtek podle deníku Šport.

  Sběr bodů musí pro jeho tým bezpodmínečně začít v pondělí, kdy se od 15.45 SELČ střetne s Francií. Ve středu pak Slovensko čekají Norové. Právě tyto duely budou velmi důležité pro boj o postup do turnajového play off. "Pokud chceme pomýšlet na čtvrtfinále, musíme je zdolat," připomněl Vůjtek.

  Klíčové utkání pro Slováky bude zejména to proti Norům, kteří zatím neztratili ani bod a po nedělních utkáních vedou skupinu A. O bod za nimi jsou Švédové, kteří porazili Česko 4:3 po nájezdech navzdory tomu, že český tým měl po většinu utkání převahu (více o zápase ZDE).