SHARE
Podělte se s přáteli


  Češi navzdory výbornému výkonu prohráli v nájezdech se Švédy

  Autor Michael Langr - redaktor/editor nhl.com

  Podělte se s přáteli


  Češi navzdory výbornému výkonu prohráli v nájezdech se Švédy
  Češi navzdory výbornému výkonu prohráli v nájezdech se Švédy

  Ani gól v 8. sekundě zápasu, ani druhá trefa 25 vteřin před koncem 1. třetiny nezlomila obhájce titulů mistrů světa. Švédsko se z výborného českého startu oklepalo, třikrát dokázalo vyrovnat a v samostatných nájezdech urvalo druhý bod.

  Česká reprezentace přitom byla po většinu svého druhého zápasu na mistrovství světa IIHF v Minsku lepší. Nastartovala ji rychlá trefa Tomáše Hertla, který měl hned po úvodním překvapivou spoustu prostoru uprostřed hřiště a nájezd využil střelou k tyči. Podruhé uspěla v přesilovce, v níž se dobře uvolnil Jiří Hudler a střelou bez přípravy dostal tým znovu do vedení. Potřetí se to povedlo Martinu Zaťovičovi, jenž tečoval do branky střelu Ondřeje Němce.

  Jenže tým "Tre Kronor" měl Oscara Mollera, který byl u všech tří vyrovnávacích gólů. Ten v první třetině sám dal, na ty ve druhé a ve třetí části nahrál. Přestože si výrazně víc šancí vypracoval český tým, který soupeře přestřílel 33:24, další trefu už nepřidal a v penaltách rozhodl Joakim Lindstrom.


  Sobotní výsledky:
  Norsko - Itálie 3:0
  Německo - Kazachstán 2:1N
  Švédsko - Dánsko 3:0
  Lotyšsko - Finsko 3:2
  Kanada - Slovensko 4:1
  USA - Švýcarsko 3:2

  Nedělní výsledky:
  Německo - Lotyšsko 3:2
  Itálie - Francie 2:1
  Bělorusko - Kazachstán 4:1
  Norsko - Dánsko 4:3
  Česko - Švédsko 3:4N
  Rusko - Finsko 4:2

  Pondělní zápasy (SELČ)
  15:45 Slovensko - Francie
  15:45 Švýcarsko - Bělorusko
  19:45 Česko - Kanada
  19:45 Rusko - USA
   

  Kouč Vladimír Růžička proházel po zápase se Slovenskem jednotlivé formace: k Jaromiru Jagrovi postavil Hertla s Tomášem Rolinkem, Vladimíra Sobotku posunul mezi další dva exslávisty Jakuba Klepiše a Romana Červenku a Hudlera spojil s Jiřím Novotným.

  Chemie fungovala, souhra se zlepšila, útočníci hýřili pohybem i tvořivostí.

  V obraně se Češi museli obejít bez Romana Poláka, jenž má zraněné rameno a turnaj pro něj skončil. Spostu času na ledě odehrál Jakub Kindl s Němcem, na soupisce se objevil i Michal Jordán.

  Času na dostavbu mužstva ani na oddech však mnoho nezbývá. Hned v pondělí od 19:45 SELČ hrají Češi další zápas s jedním z favoritů šampionátu - s Kanadou, která vyspravila dojem z prohry s Francií v nájezdech sobotním vítězstvím 4:1 nad Slovenskem.

  Až v dalších dnech čeká Růžičkův výběr víc volna i jednodušší program v podobě středečního duelu s Itálií, víkendového dvojzápasu s Dánskem a Norskem a následně posledního utkání ve skupině A proti Francii.

  Pokud v příštím týdnu udrží čeští hokejisté laťku nastavenou výkonem proti Švédům, nemají se čeho obávat.