vítejte |účet|Odhlásit
NOVINKA! PŘIHLASTE SE PROSTŘEDNICTVÍM SOCIÁLNÍCH SÍTÍ
NEBO

Plekanec v centru dění: Zařídil gól, ale při jeho dvou vyloučeních Boston rozhodl

Neděle 11.05.2014 / 10:00 / NHL.com/cz - Články

Autor Michael Langr - korespondent nhl.com

Podělte se s přáteli

Tomáš Plekanec se stal ústřední postavou pátého utkání 2. kola play off. Bylo to však v jiné roli, než by sám chtěl.

Český centr Montreal Canadiens dvěma vyloučeními olemoval první přestávku a hokejisté Boston Bruins v obou přesilovkách rozhodli zápas. Nejdřív zvyšoval ve 2. minutě 2. třetiny Reilly Smith na 2:0, 32 sekund poté vstřelil při dalším Plekancově trestu vítězný gól Jarome Iginla.

Montrealský útočník, jenž byl v sobotním duelu vyloučen celkem třikrát, přitom za svá vyloučení ani nemohl. Poprvé byl celkem přísně 'odsouzen' za kolizi s Danielem Paillem, podruhé se dostal do mlýnice před brankou a spadl na brankáře Tuuuku Raska. A potřetí mu v souboji s Johnym Boychukem vyletěla vysoká hůl do soupeřova obličeje.

Nic platné nebylo ani to, že Plekanec později zařídil gól, když v přesilovce poslal střelu na teč pro Brendana Gallaghera. Boston měl navrch, vyhrál zápas 4:2 a v sérii vede 3:2 na zápasy. Ten další se hraje v pondělí v Montrealu a Bruins v něm mohou po roce znovu postoupit do finále Východní konference.

V sobotním utkání využil Boston první přesilovku proti Canadiens v play off od 18. dubna 2009. Předtím vyšel v sériích s Montrealem naprázdno ve 38 početních výhodách 14 zápasech.

"Naše přesilovky byly základem k výhře. V první třetině jsme je hráli jen průměrně a v kabině jsme probírali, co se musí zlepšit. A potom jsme v nich dali dva góly, což bylo velmi důležité," uvedl trenér Claude Julien.

Hvězdou Bruins byl znovu brankář Tuukka Rask, jenž protáhl svou sérii bez inkasovaného gólu na 121 minut a 58 sekund - ukončil ji až Gallagherův gól. Ve 3. třetině inkasoval podruhé, když ho parádní bombou v přesilovce překonal P.K. Subban. Ovšem dalších 29 střel hostů pochytal.