Rangers vyhráli v Pittsburghu 5:1 a vybojovali šestý zápas

Sobota 10.05.2014 / 09:41 / NHL.com/cz - Články

Autor Adam Kimelman a Michael Langr - NHL.com

Podělte se s přáteli

Derick Brassard si své nejlepší zápasy schovává na Pittsburgh Penguins. V základní části nasbíral ve čtyřech zápasech s tímto soupeřem čtyři body, v play off proti nim rozhodl první utkání v prodloužení a v pátek dvěma góly a asistencí řídil výhru New York Rangers 5:1.

Vydatně mu v tom pomohl parťák Mats Zuccarello, jenž třikrát nahrával na gól.

"Nevím, čím to je. Prostě hrajeme, neklademe na sebe žádný tlak. Když hrajeme spolu, tak to klape," hodnotil Brassard po zápase, který znamenal snížení série na 2:3.

Rangers znovu našli formu, o kterou přišli ve dvou domácích utkáních. Od začátku pátého duelu dominovali. S vědomím, že musí odvrátit vyřazení, vlétli na led s ohromným nasazením a domácí tým přehráli pohybem, ofenzivou, výtečným napadáním a konečně také produktivními přesilovkami.

V první třetině přestříleli soupeře 17:9. A když se pak situace otočila a útočit začali Penguins, zazářil Henrik Lundqvist, jenž si připsal celkem 32 zákroků. Pustil jen střelu Evgeni Malkina po nádherné akci, při níž ruský útočník projel celou obranou hostů a z úhlu skóroval.

V newyorské sestavě byl i Martin St. Louis, jenž nastoupil navzdory tomu, že mu den před zápasem zemřela maminka. Útočník odletěl do Montrealu, ale před zápasem se vrátil k týmu a byl vyhlášen třetí hvězdou utkání.

Série se za stavu 3:2 pro Penguins stěhuje do Madison Square Garden, kde se v neděli koná šestý zápas. Rangers v něm musí poprvé v sérii na domácím ledě vyhrát, jinak jim skončí sezona.