Minnesota vyhrála doma i pátý zápas play off a srovnala sérii

Sobota 10.05.2014 / 09:31 / NHL.com/cz - Články

Autor Shawn P. Roarke a Michael Langr - NHL.com

Podělte se s přáteli

Hokejisté Minnesota Wild vystavěli z Xcel Energy Center nedobytnou tvrz. Zatímco v prvních dvou utkáních 2. kola dali jen tři góly, ve dvou domácích duelech jich nastříleli osm. V pátek porazili Chicago Blackhawks 4:2, v play off vyhráli na svém ledě všech pět duelů a vyrovnáním série si zajistili šestý zápas, který se bude hrát opět u nich.

"Máme jistý další zápas doma. Bude to lepší a lepší," tvrdil útočník Zach Parise.

V brance Chicaga tentokrát nepůsobil Corey Crawford s takovou jistotou jako jindy. Blackhawks od 8. minuty dotahovali. Podařila se jim dvě vyrovnání, u nichž byl v roli nahrávače dvakrát Marián Hossa a jednou v roli střelce Michal Handzuš, který šikovně tečoval nahození před brankou.

Minnesota však dokázala vždy rychle odpovědět a dostat se znovu do vedení. Velmi dobře zahrál Matt Cooke, jenž se vrátil do sestavy po sedmizápasové trestu a připsal si asistenci i pět hitů. Vítězný gól vstřelil Nino Niederreiter v 8. minutě druhé třetiny, na tuhle trefu od levého mantinelu už hosté reagovat nedokázali.

Čeká je tak stěhování do Chicaga za stavu 2:2 na zápasy. Ten pátý se hraje v neděli v United Center.