Aktualizovali jsme naše Podmínky služeb NHL.com a Zásady ochrany osobních údajů. Tím, že nadále používáte online služby NHL, vyjadřujete svůj souhlas s těmito aktualizovanými dokumenty a se způsobem řešení sporů.

Ve středu na farmě, ve čtvrtek hrdina. Fraser vystřelil Bostonu výhru 1:0

Pátek 9.05.2014 / 08:22 / NHL.com/cz - Články

Autor Michael Langr - korespondent nhl.com

Podělte se s přáteli

Ještě ve středu seděl v mexické restauraci v Providence a vůbec ho nenapadlo, že by se mohl stát hrdinou zápasu play off NHL. Ve čtvrtek už Matt Fraser vystřelil hokejistům Boston Bruins výhru v prodloužení čtvrtého utkání a vyrovnání série na 2:2.

Třiadvacetiletý útočník byl povolán z farmářského celku Providence Bruins a hned druhý den rozhodl ve svém první startu v play off o vítězství na ledě Montreal Canadiens. Podle Elias Sports Bureau se tak stal teprve šestým hráčem, který vstřelil svůj premiérový gól v play off NHL při výhře 1:0 v prodloužení.

"Slova nemohou popsat, co cítím. Ani se mi nechce to zkusit popisovat. Přál bych každému klukovi, aby tohle zažil," jásal hrdina zápasu. "Na dnešek jsem toho moc nenaspal a po tomhle zážitku asi taky moc spát nebudu. Na druhou stranu musíme zůstat na zemi. Byl to jen jeden zápas. Teď se musíme vrátit do Bostonu a šlápnout do toho úplně stejně."

Návrat domů za vyrovnaného stavu je však o mnoho veselejší, než kdyby Bruins v sérii prohrávali 1:3. K vítězství ve čtvrtém duelu výrazně pomohl Tukka Rask, jenž pochytal 33 střel Canadiens a připsal si druhou nulu v letošním Stanley Cupu (v play off celkově pátou). Carey Price měl ještě o jeden zákrok víc, ale na dorážku v prodloužení už nedosáhl.

Do zápasu nezasáhl Andrej Meszároš, místo nějž dostal v obraně přednost Matt Bartkowski. Na místě Jordana Carona zase nastoupil Fraser. Trenér Claude Julien tím dokázal, že má šťastnou ruku.

"Letos jsme ho sledovali, v Providence hrál dobře a dával góly. Dnes to jen potvrdil," uvedl bostonský kouč na Fraserovu adresu.

Pokud se chtějí Bruins vyhnout potížím, měli by zvládnout pátý zápas série, který se hraje v sobotu na jejich ledě v TD Garden. Lichá utkání dosud lépe zvládal Montreal a Boston tak v sérii vždy jen dotahoval.