Aktualizovali jsme naše Podmínky služeb NHL.com a Zásady ochrany osobních údajů. Tím, že nadále používáte online služby NHL, vyjadřujete svůj souhlas s těmito aktualizovanými dokumenty a se způsobem řešení sporů.

Rangers podruhé nedali Fleurymu gól, první trefy se naopak dočkal Crosby

Úterý 6.05.2014 / 08:45 / NHL.com/cz - Články

Autor Michael Langr - korespondent nhl.com

Podělte se s přáteli

Dva precizní brejky a k tomu skvělý výkon gólmana stačily Pittsburgh Penguins k tomu, aby se ujali vedení 2:1 v semifinále Východní konference. Marc-Andre Fleury podruhé za sebou vygumoval střelce New York Rangers, první gól v letošním play off vstřelil nejproduktivnější hráč základní části Sidney Crosby a pojistku přidal Jussi Jokinen. Penguins vyhráli 2:0 a skóre z posledních dvou utkání upravili na úctyhodných 5:0.

"V play off musí být každý připraven rychle otočit stránku, ale je to fajn, že ten gól konečně přišel. Musíte hlavně věřit," řekl podle Pittsburgh Post-Gazette Crosby, jenž se střelecky prosadil svou devětadvacátou ranou v play off v kariéře.

Pittsburský kapitán se rozjel ve středním pásmu, v rychlosti převzal pas od obránce Roberta Bortuzza a prostřelil Henrika Lundqvista.

Hostům stačilo v Madison Square Garden na dva góly pouhých patnáct střel. Frustrace Rangers se pak prohloubila, když ještě ve druhé třetině v obdobné situaci jako Crosby využil sólový únik také Jokinen.

Od chvíle, kdy mu dal v prodloužení prvního utkání gól Derick Brassard, pochytal Fleury 57 střel a hráče Rangers deptal hlavně v přesilovkách. Newyorský tým jich v pondělí neproměnil pět, v sérii s Pittsburghem se neprosadil ve třinácti početních výhodách.

"Rozhodně to ale neznamená, že jsme na dně," prohlásil Lundqvist.

V posledních 120 minutách ho však jednoznačně předčil Fleury. "Marc má fazónu. Neustále ví, kde je puk a předvádí skvělé zákroky," chválil pittsburského gólmana s 35 zásahy obránce Penguins Matt Niskanen.

Další možnost odčarovat Fleuryho budou mít Rangers na ledě Madison Square Garden zase ve středu.