Fleury vychytal Rangers, Pittsburgh srovnal sérii

Pondělí 5.05.2014 / 09:45 / NHL.com/cz - Články

Autor Adam Kimelman a Michael Langr - NHL.com

Podělte se s přáteli

Začátek nebyl z hlediska domácího týmu ideální, ale ten konec stál za to. V prvních sedmi minutách ubránili hokejisté Pittsburgh Penguins tři přesilovky New York Rangers, brankář Marc-Andre Fleury zastavil všech 22 pokusů soupeře a dovedl své mužstvo k výhře 3:0.

Pittsburgh tím zastavil rozjeté Rangers posílené dvěma výhrami za sebou a sérii play off vyrovnal na 1:1. Třetí utkání se hraje v pondělí v New Yorku.

"Když máte v prvních dvanácti minutách ubránit šest minut v oslabení, cítíte se jako terč na střelnici," uvedl pittsburský kouč Dan Bylsma. "Naše čtyřka udělala extrémně dobrou práci. Ve třech přesilovkách měl soupeř jen dvě střely. Od toho jsme se odrazili a dostali se do hry."

Fleury vychytal první čisté konto v letošním Stanley Cupu a celkem sedmé ve vyřazovacích bojích. K tomu si připsal 50. výhru v play off, což dokázal jako 17. brankář historie.

"Jen jsem se snažil, abychom zůstali ve hře. Hráli jsme výborně, neměl jsem tolik práce. Ale na to, co prošlo, jsem se snažil maximálně soustředit," říkal po zápase domácí brankář.

Až do poloviny utkání držel nulu také jeho protějšek Henrik Lundqvist, který vychytal celkem 32 střel Penguins. V 11. minutě druhé třetiny však nemohl dosáhnout na nahození Krise Letanga, které si do vlastní sítě srazil obránce Dan Girardi.

Stav 1:0 vydržel skoro až do konce zápasu. Místo náporu v něm však hosté v posledních 11 minutách nevystřelili na branku a na druhé straně naopak tři a půl minuty před sirénou zvýšil v přesilovce Jussi Jokinen. V poslední minutě pak už jen Evgeni Malkin upravil skóre střelou do prázdné branky. Obránce Letang si kromě gólu připsal dvě asistence, Malkin odešel ze zápasu se dvěma body.

Rangers si tak přesně po roce zopakovali zápas play off, v němž nedokázali skórovat. 4. května 2013 prohráli v prodloužení 1. kola s Washington Capitals 0:1.