Boston otočil zápas s Montrealem čtyřmi góly za 10 minut a vyrovnal sérii

Neděle 4.05.2014 / 11:49 / NHL.com/cz - Články

Autor Matt Kalman - korespondent NHL.com

Podělte se s přáteli

Vést ve třetí třetině nad Boston Bruins, to ještě vůbec nic neznamená. Přesvědčili se o tom hokejisté Montreal Canadiens, kteří podruhé ve dvou zápasech play off ztratili náskok v závěru normální hrací doby. Zatímco v prvním duelu nakonec zvítězili ve 2. prodloužení, ve druhém utkání neměli na podobný scénář šanci.

Ještě 10 minut před koncem vedli hosté v Bostonu 3:1. Carey Price v montrealské brance se zdál být neprůstřelný a dlouho odolával zvyšujícímu se tlaku Bruins.

V čase 10:56 však odstartoval závěrečnou kanonádu domácích obránce Dougie Hamilton, dvě a půl minuty poté skončilo v brance nevinně vypadající nahození Patrice Bergerona a v čase 16:28 dal vítězný gól Reilly Smith. Milan Lucic pak už jen upravil na konečných 5:3 do prázdné branky při power play Canadiens.

"Je to velké vítězství, o tom není pochyb. Hráli jsme dobře, bojovali jsme. Spousta věcí se nevyvíjela podle našich představ, ale zůstali jsme v zápase a pořád jsme věřili," prohlásil bostonský útočník Jarome Iginla.

"Podařil se nám velký comeback, na tom můžeme dál stavět. Byl to důležitý zápas, cítíme se skvěle. Tvrdě jsme makali a nakonec jsme našli cestu. Ale zatím máme jen jeden bod."

K výhře týmu kapitána Zdena Cháry přispěl i slovenský navrátilec Andrej Meszároš, jenž zaujal v obraně místo Matta Bartkowskiho a hned ve 14. minutě se podílel asistencí na prvním gólu Bruins. Na první gól Montrealu nahrával český centr Tomáš Plekanec, na poslední branku Bostonu David Krejčí, pro nějž to byl v letošním play off teprve třetí bod.

Za stavu 1:1 na zápasy se série stěhuje do Montrealu. Třetí duel je na programu v úterý.