Aktualizovali jsme naše Podmínky služeb NHL.com a Zásady ochrany osobních údajů. Tím, že nadále používáte online služby NHL, vyjadřujete svůj souhlas s těmito aktualizovanými dokumenty a se způsobem řešení sporů.

Skvělý Gáborík zařídil vyrovnání a pak vystřelil výhru Kings v prodloužení

Neděle 4.05.2014 / 09:23 / NHL.com/cz - Články

Autor Michael Langr - korespondent nhl.com

Podělte se s přáteli

Právě pro tyhle momenty si klub Los Angeles Kings před letošní uzávěrkou přestupů pořídil Mariána Gáboríka. První zápas série druhého kola s Anaheim Ducks ukázal, že to byl skvělý nákup.

Slovenský útočník, jenž přišel v březnu z Columbus Blue Jackets, nejdřív sedm sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal na 2:2 a v čase 12:17 pak rozhodl šikovnou tečí v prodloužení. Navíc nahrával na první gól a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

"Samozřejmě se cítím skvěle. Ale je to jen jeden zápas. Vedeme 1:0 a musíme se dát dohromady na další utkání. Ještě není hotovo," připomněl trenčínský odchovanec po napínavém prvním střetnutí.

Pro domácí to byla krutá porážka. Stačilo přežít sedm sekund a první bod v sérii by měli oni. Podle očekávání soupeře většinou opticky přehrávali, ale defenziva Kings v čele s gólmanem Jonathanem Quickem (35 zákroků) jim povolila jen dva góly.

Na 2:1 pro Ducks zvyšoval veterán Teemu Selanne, jenž se ve 43 letech stal třetím nejstarším střelcem v historii play off - pouze Gordie Howe (52 let v roce 1980) a Chris Chelios (45 v roce 2007) dali góly ve vyšším věku.

Jenže sobotní večer patřil Gáboríkovi, který se neustále motal kolem brankoviště a představoval pro obranu Ducks permanentní hrozbu.

"Snažili se mě vyboxovat, snažili se blokovat střely," popisoval útočník po svém pátém gólu v letošním play off. "Bavili jsme se o tom, že musíme dostal puk před branku přes jejich blokující hráče. To se nám podařilo v pravý čas. Ale musíme v tom ještě přidat."

Druhé utkání série se hraje v pondělí v Anaheimu.