Aktualizovali jsme naše Podmínky služeb NHL.com a Zásady ochrany osobních údajů. Tím, že nadále používáte online služby NHL, vyjadřujete svůj souhlas s těmito aktualizovanými dokumenty a se způsobem řešení sporů.

Blackhawks dokončili obrat výhrou 5:1 a jsou ve druhém kole

Pondělí 28.04.2014 / 00:34 / NHL.com/cz - Články

Autor Michael Langr - korespondent nhl.com

Podělte se s přáteli

17. března se St. Louis Blues stali prvním týmem NHL, který dosáhl na hranici 100 bodů. Šest týdnů poté jsou prvním klubem Západní konference, jenž vypadl z play off.

Navzdory dvěma domácím výhrám v úvodu série nestačili na hokejisty Chicago Blackhawks, kteří dokončili obrat v šestém utkání na domácím ledě výhrou 5:1.

Hokejisté s indiánem na hrudi tak v play off získali další skalp, už pátý v řadě. Loňský vítěz Stanley Cupu, v jehož barvách působí také český bek Michal Rozsíval a slovenská dvojice útočníků Marián Hossa - Michal Handzuš, se ve druhém kole střetne s vítězem souboje Colorado Avalanche vs. Minnesota Wild. V něm vede první jmenovaný 3:2 na zápasy.

Blues přitom v neděli rozehráli v Chicagu velmi dobrou partii. V 1. třetině dokázali odpovědět na rychlý gól Bryana Bickella dorážkou T.J. Oshieho. Ve 2. části soupeře jednoznačně přehráli, na střely dokonce 17:3. Jenže gólman Corey Crawford byl skvělý a dorážky poctivě uklízela defenziva před ním, takže hosté z velké převahy ani z řady přesilovek nevytěžili gól.

Po pauze tak mohli udeřit Blackhawks, kteří vstoupili do třetího dějství s klidem chladnokrevných zabijáků. Už ve 44. sekundě se prosadil kapitán Jonathan Toews, v čase 2:01 navýšil vedení Patrick Sharp, v polovině 8. minuty přidal další gól Andrew Shaw a na 5:1 zvyšoval tři minuty před koncem zadák Duncan Keith.

"Nebylo to jednoduché. Ale nechtěli jsme jim dát šanci hrát sedmý zápas v St. Louis," uvedl Toews v rozhovoru pro stanici NBC.

Zatímco snaha hostů v 5. utkání byla obrovská, ale úporná, Chicago je přehrálo lehkostí a lepší kreativitou. "S pokračováním série jsme byli lepší a lepší. Dokázali jsme si sílu," dodal Toews. "Nemáme za sebou lehkou sezonu, provázela nás zranění i výpadky. Ale máme kvalitní mužstvo. Ukázalo se to loni a je to vidět i teď."