Aktualizovali jsme naše Podmínky služeb NHL.com a Zásady ochrany osobních údajů. Tím, že nadále používáte online služby NHL, vyjadřujete svůj souhlas s těmito aktualizovanými dokumenty a se způsobem řešení sporů.

Zetterbergův návrat Detroitu nepomohl, Rask stál za další výhrou Bostonu

Pátek 25.04.2014 / 09:39 / NHL.com/cz - Články

Autor Michael Langr - korespondent nhl.com

Podělte se s přáteli

Tuukka Rask se po skončení základní části stal jedním z hlavních kandidátů na zisk Vezina Trophy pro nejlepšího gólmana NHL. A se svou formou plynule přešel i do play off.

Poté, co ve třetím zápase série vychytal čisté konto, kryl ve čtvrtém utkání 35 střel Detroit Red Wings a v sérii vychytal třetí výhru Boston Bruins v řadě. Hosté vyhráli v Detroitu 3:2 v prodloužení a série se stěhuje k nim domů za stavu 3:1 na zápasy.

Rask má po čtyřech utkáních play off fantastický průměr pod gól na zápas a úspěšnost blížící se k 97 procentům. Možná nejtěžší práci měl právě ve čtvrtek. "Tentokrát hráli hodně tvrdě a hodně chodili před branku," popisoval finský gólman hru soupeře ve čtvrtém duelu. "Často clonili a spoustu střel jsem neviděl. Byl to z jejich strany nejlepší zápas."

Detroit nasadil do hry veterána Todda Bertuzziho a centra Henrika Zetterberga, který od únorové olympiády v Soči absentoval se zraněním. Kapitán Red Wings odehrál 29 střídání a 19:34 minut, jednou vystřelil a skončil s -1 bodem v plus/minus hodnocení.

Tuukka Rask
Tuukka Rask
Brankář - BOS
Bilance: 3-1
Průměr: 0.96 | Úsp.: 96.6%
"Až do poloviny druhé třetiny jsem se cítil dobře, ale pak jsem musel začít zkracovat střídání," popisoval Zetterberg. "Tak to prostě je. První zápas mám za sebou a snad se to bude zlepšovat."

Až do poloviny druhé třetiny také Detroit vedl 2:0, ovšem pak nastartoval obrat mladík Torey Krug. Ve 2. minutě třetí třetiny už bylo vyrovnáno a v čase 13:32 prvního prodloužení rozhodl šťastnou tečí s odrazem od soupeře Jarome Iginla.

Red Wings tak může mrzet, že z úvodního tlaku nevytěžili víc. "V první třetině jsme mohli dát víc gólů. Ale Rask byl dobrý a udržel (Boston) ve hře," řekl detroitský trenér Mike Babcock.

Ten má před sebou těžký úkol - jeho tým musí vyhrát v Bostonu, jinak končí. Páté utkání je na programu v sobotu odpoledne (9 hodin večer SELČ).