Aktualizovali jsme naše Podmínky služeb NHL.com a Zásady ochrany osobních údajů. Tím, že nadále používáte online služby NHL, vyjadřujete svůj souhlas s těmito aktualizovanými dokumenty a se způsobem řešení sporů.

Columbus a Dallas se radovaly z velkých obratů. Chicago zachránil Kane

Čtvrtek 24.04.2014 / 09:00 / NHL.com/cz - Články

Autor Michael Langr - korespondent nhl.com

Podělte se s přáteli

Ani mnohem větší zkušenosti z bitev o Stanley Cup, ani třígólový náskok nestačil hokejistům Pittsburgh Penguins, aby si ve čtvrtém zápase s Columbus Blue Jackets nachystali postupové mečboly. Série je po velkolepém obratu týmu z Ohia srovnaná na 2:2, páté utkání se hraje v sobotu.

Hosté v polovině úvodní třetiny vedli o tři góly, 24 vteřin před vypršením 60. minuty však srovnal Brandon Dubinsky a poslal duel do prodloužení. V něm v čase 2:49 rozhodl o výhře Columbusu Nick Foligno. "Musím poděkovat své šťastné hvězdě," vykládal střelec, který si prý svůj vítězný gól předpověděl v šatně.

Pittsburgh má s mužstvem, jehož praxe ve Stanley Cupu je pramalá, nečekaně mnoho potíží. "Potřebujeme, aby zabrali všichni bez výjimky," vyzval tým před sobotním pokračováním série kouč Tučňáků Dan Bylsma.

Největší hvězdy Penguins se zatím nerozjely: Sidney Crosby neskóroval v devíti zápasech play off v řadě, Evgeni Malkin je ve vyřazovací části na suchu osm utkání.

Dallas - Anaheim 4:2 (série 2:2)

Bouře se přehnala i nad Texasem. V první třetině Dallas Stars prohrávali doma s Anaheim Ducks o dva góly, jenže po 27 vteřinách druhé části zavelel k otočení skóre Jamie Benn a další tři trefy vyhnaly hostujícího gólmana Frederika Andersena z brankoviště. Také v této sérii je srovnáno na 2:2.

"Z první třetiny jsem neměl dobrý pocit, ale byl jsem si jistý, že ve zbývajících čtyřiceti minutách je zmáčkneme," předpovídal správně kouč Stars Lindy Ruff.

Za Anaheim tentokrát nenastoupil veterán Teemu Selänne. "Minulé utkání jsme prohráli a v takových případech se pak sestava mění," povzdechl si třiačtyřicetiletý útočník.

Ducks se však museli obejít i bez kapitána Ryan Getzlafa, jenž v úvodním utkání série dostal pukem do obličeje a poté nastupoval se speciálním krytem. V předchozím zápase ho nicméně napadl dallaský Antoine Roussel, s nímž se ve středu pro změnu porval Corey Perry. "Mám pocit, že jsme uprostřed pořádně vyhecované série," pronesl kouč Ruff.

Série se stěhuje zpět do Anaheimu, pátý duel se hraje v pátek.

Chicago - St. Louis 4:3 po prodl. (série 2:2)

Chicago Blackhawks znovu velebí svého malého velkého hrdinu. Poslední držitel Conn Smythe Trophy pro nejlepšího hráče play off Patrick Kane zažil další mimořádnou chvíli. V čase 71:17 čtvrtého zápasu se St. Louis Blues ukončil prodloužení a obhájci Stanley Cupu tak se svými soky výsledkově drží krok.

Tři ze čtyř zápasů série se rozhodovaly v prodloužení, kam tentokrát poslal duel domácí Bryan Bickell, jemuž u gólu na 3:3 asistovali Michal Rozsíval i Marián Hossa. Titul první hvězdy utkání si však druhou trefou v zápase přivlastnil Kane.

V St. Louis se tak v pátečním 5. utkání bude začínat od nuly, respektive od stavu 2:2.