Aktualizovali jsme naše Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služeb. Tím, že budete pokračovat v používání našich služeb po 1. února 2016 včetně, vyjadřujete svůj souhlas s těmito změnami. Pečlivě si je proto prosím přečtěte.
 
SHARE
Podělte se s přáteli


Finalisty Calder Trophy vybráni Johnson, MacKinnon a Palát

Středa 23.04.2014 / 17:50 / NHL.com

Autor Michael Langr - korespondent nhl.com

Podělte se s přáteli


Finalisty Calder Trophy vybráni Johnson, MacKinnon a Palát
Finalisty Calder Trophy vybráni Johnson, MacKinnon a Palát

Česká hokejová škola má naději na to, že vychovala nejlepšího nováčka sezony v NHL. Vedle Tylera Johnsona z Tampa Bay Lightning a Nathana MacKinnona z Colorado Avalanche je mezi třemi finalisty 2013-14 Calder Memorial Trophy také český útočník Tampy Ondřej Palát.

Calder Trophy se každoročně uděluje "nejzdatnějšímu hokejistovi, který odehrál první sezonu v Lize". Trojici finalistů oznámilo ve středu vedení National Hockey League.

Tampa je první klub v posledních šesti letech, který má mezi kandidáty dva hráče. V roce 2008 byli finalisty spoluhráči Patrick Kane a Jonathan Toews z Chicago Blackhawks.

Držitele Calder Trophy volí členové Asociace profesionálních hokejových novinářů, kteří své obálky odevzdali na konci základní části. Vítěz bude slavnostně oznámen během udělování cen NHL 24. června v Encore Theater v Las Vegas.

Historie
Od sezony 1936-37 až do své smrti v roce 1943 kupoval Prezident NHL Frank Calder každý rok novou trofej, aby ji udělil nejlepšímu nováčkovi ligy. Po Calderově smrti prezentuje Calder Trophy jako památeční cenu vedení NHL.