SHARE
Podělte se s přáteli


Finalisty Calder Trophy vybráni Johnson, MacKinnon a Palát

Středa 23.04.2014 / 17:50 / NHL.com

Autor Michael Langr - korespondent nhl.com

Podělte se s přáteli


Finalisty Calder Trophy vybráni Johnson, MacKinnon a Palát
Finalisty Calder Trophy vybráni Johnson, MacKinnon a Palát

Česká hokejová škola má naději na to, že vychovala nejlepšího nováčka sezony v NHL. Vedle Tylera Johnsona z Tampa Bay Lightning a Nathana MacKinnona z Colorado Avalanche je mezi třemi finalisty 2013-14 Calder Memorial Trophy také český útočník Tampy Ondřej Palát.

Calder Trophy se každoročně uděluje "nejzdatnějšímu hokejistovi, který odehrál první sezonu v Lize". Trojici finalistů oznámilo ve středu vedení National Hockey League.

Tampa je první klub v posledních šesti letech, který má mezi kandidáty dva hráče. V roce 2008 byli finalisty spoluhráči Patrick Kane a Jonathan Toews z Chicago Blackhawks.

Držitele Calder Trophy volí členové Asociace profesionálních hokejových novinářů, kteří své obálky odevzdali na konci základní části. Vítěz bude slavnostně oznámen během udělování cen NHL 24. června v Encore Theater v Las Vegas.

Historie
Od sezony 1936-37 až do své smrti v roce 1943 kupoval Prezident NHL Frank Calder každý rok novou trofej, aby ji udělil nejlepšímu nováčkovi ligy. Po Calderově smrti prezentuje Calder Trophy jako památeční cenu vedení NHL.

2. KOLO
 
Penguins vedou v sérii 2:1
 
Lightning vedou v sérii 2:1
 
  Blues vedou v sérii 2:1
 
Sharks vedou v sérii 2:1