Aktualizovali jsme naše Podmínky služeb NHL.com a Zásady ochrany osobních údajů. Tím, že nadále používáte online služby NHL, vyjadřujete svůj souhlas s těmito aktualizovanými dokumenty a se způsobem řešení sporů.

Gáboríkovi odpověděl Hertl a San Jose vyhrálo v prodloužení

Středa 23.04.2014 / 11:30 / NHL.com/cz - Články

Autor Michael Langr - korespondent nhl.com

Podělte se s přáteli

Česko-slovenský příspěvek významně ovlivnil osud třetího utkání kalifornské série mezi San Jose Sharks a Los Angeles Kings. Marián Gáborík dostal L.A. po krásné individuální akci do vedení 2:1, Kings pak trefou Jeffa Cartera vedli ještě 3:2. V polovině třetí třetiny však dorážkou vyrovnal Tomáš Hertl a v prodloužení tak mohl Patrick Marleau rozhodnout o výhře 4:3.

'Žraloci' už cítí krev soupeře, jenž nečekaně rychle čelí vyřazení v 1. kole play off. Po výhře na jeho ledě (první od 5. dubna 2012) vedou nad Los Angeles už 3:0 na zápasy a ve čtvrtek mohou na jeho ledě potvrdit postup.

"Je to pěkný pocit. Ale pořád máme ještě před sebou hodně práce," upozornil Marleau, jeden z lídrů mužstva, které dalo ve třech zápasech prvního kola 17 gólů.

"(San Jose) hraje výborně. Máme před sebou kopec, ale my tak snadno neodejdeme," varoval Darryl Sutter, kouč Los Angeles.

"Musíme se soustředit vždycky jen na jedno utkání a nedívat se, co je všechno před námi," nabádal útočník Mike Richards. "Máme v hlavách jen vyhrát příští zápas."

Philadelphia - NY Rangers 1:4 (série 1:2)

Výhra z Madison Square Garden je smazána, hokejisté Philadelphia Flyers ji nedokázali potvrdit na domácím ledě. Přestože na jejich branku vyslali New York Rangers jen 23 střel, stačilo jim to k výhře 4:1 a k vedení v sérii 2:1 na zápasy.

Hostům pomohly dva rychlé góly v první třetině, v 11. minutě vedli už 2:0. S asistencí Jakuba Voráčka pak sice snížil Mark Streit, ale dělovka Dana Girardiho ve druhé třetině definitivně zlomila odpor Flyers.

"To byl klíčový gól. Dodal nám sebevědomí," upozornil gólman Henrik Lundqvist, jenž pochytal 31 střel soupeře. "I potom do nás bušili, ale tenhle gól nám hodně pomohl."

Čtvrtý duel série se hraje v pátek ve Philadelphii.