St. Louis lépe zvládlo emoce i závěr, opět uspělo v prodloužení

Neděle 20.04.2014 / 08:00 / NHL.com/cz - Články

Autor Michael Langr - korespondent nhl.com

Podělte se s přáteli

Blues sluší prodloužení. Hokejisté St. Louis si i ve druhém zápase poradili s obhájci titulu Chicago Blackhawks v nastaveném čase. I tentokrát vyrovnávali v závěru třetí třetiny, i tentokrát vyhráli 4:3. Ve druhém duelu série jim k tomu však stačilo hned první prodloužení.

Domácí lépe zvládli závěr i začátek zápasu. Po první třetině vedli 2:0, ke konci třetí prohrávali 2:3, ale Vladimir Tarasenko vyrovnal sedm vteřin před koncem na 3:3 a Barret Jackman v čase 5:50 prvního prodloužení po asistencích dvou Čechů Romana Poláka a Vladimíra Sobotky vystřelil druhou výhru v sérii.

Právě Sobotka měl velkou zásluhu na obratu Blues. Soupeř se na něm dvakrát vyfauloval, podruhé v prodloužení, kdy půl minuty po přesilovce založil gólovou akci. Zpět do zápasu však dostal soupeře chicagský zadák Brent Seabrook, jenž si atakem na hlavu kapitána Davida Backese vykoledoval pět minut před koncem třetí třetiny trest na pět minut a do konce utkání (jeho zákrok bude navíc nejspíš přezkoumávat Oddělení pro hráčskou bezpečnost NHL).

"Měli jsme pětiminutovou přesilovku a z toho část pět na tři. To nás dostalo na koně," uvedl domácí obránce Alex Pietrangelo. Právě fakt, že hráči St. Louis dokázali v klíčových chvílích vyhroceného utkání lépe kontrolovat emoce, jim pomohl k návratu do zápasu a nakonec i ke druhé výhře v sérii.

Pět gólů ze sedmi dali v sobotu obránci: za Chicago Duncan Keith, Seabrook a Michal Rozsíval, za St. Louis Kevin Shattenkirk a Jackman. Produktivita útočníků zůstává vážným problémem loňského šampiona - ve dvou zápasech se u Hawks prosadil jediný forvard Patrick Kane.