Aktualizovali jsme naše Podmínky služeb NHL.com a Zásady ochrany osobních údajů. Tím, že nadále používáte online služby NHL, vyjadřujete svůj souhlas s těmito aktualizovanými dokumenty a se způsobem řešení sporů.
vítejte |účet|Odhlásit 
NOVINKA! PŘIHLASTE SE PROSTŘEDNICTVÍM SOCIÁLNÍCH SÍTÍ
NEBO
 

Shanahan se stal prezidentem Maple Leafs

Pátek 11.04.2014 / 19:24 / NHL.com/cz - Co se děje v Lize

NHL.com

Podělte se s přáteli


Shanahan se stal prezidentem Maple Leafs
Shanahan se stal prezidentem Maple Leafs

Brendan Shanahan mění působiště. Někdejší slavný útočník byl jmenován prezidentem a alternativním guvernérem Toronto Maple Leafs. Klub to oznámil v pátek. Formální uvedení do nového úřadu proběhne v pondělí na tiskové konferenci.

Od roku 2009 působil Shanahan ve vedení NHL, naposledy fungoval jako viceprezident NHL pro bezpečnost hráčů a hokejové záležitosti.

V této sezoně se Maple Leafs nedostali do play off. Definitivně se o tom rozhodlo v úterý porážkou 0:3 s Tampa Bay Lightning. Toronto se za posledních devět let dostalo mezi nejlepších 16 jen jednou.

Shanahan dal v NHL 656 gólů a třikrát získal Stanley Cup, je členem Síně slávy. Je jediným hokejistou historie s víc než 600 góly a 2000 trestnými minutami.

Kariéru ukončil v listopadu 2009 a už od prosince začal pracovat pro NHL. Od července 2011 pracoval jako šéf ligové disciplinárky.