Ztráty na Západě: Chicago přišlo o Toewse, Coloradu chybí Duchene

Pondělí 31.03.2014 / 18:24 / NHL.com/cz - Co se děje v Lize

Autor Michael Langr - korespondent nhl.com

Podělte se s přáteli

Dvě silná mužstva Západu, která se spolu pravděpodobně střetnou v prvním kole play off, trápí zranění. Colorado přišlo o Matta Duchenea, Chicago má na marodce dva klíčové hráče.

Jonathan Toews nedohrál pondělní utkání s Pittsburgh Penguins. Kapitán Chicago Blackhawks odstoupil ze hry ve druhé třetině poté, co ho u mantinelu sestřelil obránce Brooks Orpik.

"Nebyl jsem vyloučený, nevím. Myslím, že takové střety se stanou desetkrát za zápas," krčil rameny Orpik.

Toews odjel do kabiny a držel se za levé rameno. Oficiální popis zranění zní "horní část těla" a délka absence není známá. Elitní útočník by však měl v nejbližších dnech znovu trénovat.

Chicago podlehlo Penguins 1:4 a na marodce má i další hvězdu Patricka Kanea. Zraněný je také Bryan Bickell.

Duchene bude chybět čtyři týdny

Útočník Matt Duchene si poranil koleno a přibližně čtyři týdny bude mimo hru. Znamená to, že Colorado Avalanche se bude bez jednoho z nejlepších útočníků muset pravděpodobně obejít v prvním kole play off.

Duchene je se 70 body v čele bodování Avalanche, v 71 zápasech dal 23 gólů. Zranil se v první třetině utkání se San Jose Sharks, kuriózně po střetu s vlastním spoluhráčem Jamie McGinnem.

Colorado po třech výhrách za sebou o víkendu přeskočilo Blackhawks na druhém místě Centrální divize.