SHARE
Podělte se s přáteli


Ryan jde na operaci kýly, sezona pro něj končí

Čtvrtek 27.03.2014 / 16:38 / NHL.com

NHL.com

Podělte se s přáteli


Ryan jde na operaci kýly, sezona pro něj končí
Ryan jde na operaci kýly, sezona pro něj končí

Tým Ottawa Senators se ve zbytku sezony bude muset obejít bez jednoho ze svých nejlepších útočníků. Bobby Ryan absolvuje ve čtvrtek v Montrealu operaci kýly a do konce ročníku 2013-14 si nezahraje. Klub to oznámil v tiskové zprávě.

"Bobbyho trápilo toto zranění už od listopadu. Všichni jsme věřili, že by operace mohla přijít až po skončení sezony, ale v sobotu v Dallasu se problém rozšířil natolik, že je zákrok nezbytný," prohlásil generální manažer Bryan Murray.

Ottawa je aktuálně na šestém místě v Atlantické divizi a na postupovou pozici do play off ztrácí osm bodů. Do konce základní části jí chybí odehrát deset utkání.

"Jsme zklamaní, že nebudeme mít Bobbyho do konce sezony k dispozici," uvedl Murray. "Zároveň však věříme, že se včas uzdraví, aby mohl v létě naplno trénovat a připravit se na návrat do sestavy, v níž pomůže týmu k úspěchu v příští sezoně."

Senators získali Ryana v červenci 2013 jako elitního střelce v trejdu s Anaheim Ducks. Americký útočník je letos v čele týmové tabulky střelců s 23 góly.