Aktualizovali jsme naše Podmínky služeb NHL.com a Zásady ochrany osobních údajů. Tím, že nadále používáte online služby NHL, vyjadřujete svůj souhlas s těmito aktualizovanými dokumenty a se způsobem řešení sporů.
vítejte |účet|Odhlásit 
NOVINKA! PŘIHLASTE SE PROSTŘEDNICTVÍM SOCIÁLNÍCH SÍTÍ
NEBO
 

Gólman Bartošák podepsal smlouvu s Los Angeles

Čtvrtek 6.03.2014 / 09:00 / NHL.com/cz - Co se děje v Lize

Autor Michael Langr - korespondent nhl.com

Podělte se s přáteli


Gólman Bartošák podepsal smlouvu s Los Angeles
Gólman Bartošák podepsal smlouvu s Los Angeles

Česká brankářská škola by měla brzy mít dalšího vyslance v NHL. Patrik Bartošák podepsal nováčkovský kontrakt na tři roky s klubem Los Angeles. Oznámil to generální manažer Dean Lombardi.

Dvacetiletý synovec útočníka Radka Bonka chytá třetí sezonu u Red Deer Rebels v juniorské WHL. Kings si ho vybrali v pátém kole draftu 2013 jako číslo 146.

V této sezoně odchytal Bartošák ve WHL 59 utkání s průměrem 2,84 a úspěšností zákroků 92,3 procenta. Se sedmi čistými konty je v čele celé ligy.

V ročníku 2012-13 byl účastník rodák z Kopřivnice vyhlášen nejlepším gólmanem WHL i celé CHL (WHL, OHL a QMJHL dohromady).

Los Angeles tak v jednom dni získala dva hráče z bývalého Československa. Těsně před uzávěrkou přestupů totiž přišel do klubu slovenský kanonýr Marián Gáborík z Columbusu Blue Jackets  VÍCE ZDE ›

Do NHL v této sezoně zasáhli čtyři čeští brankáři: Ondřej Pavelec z Winnipeg Jets, Michal Neuvirth, jenž byl ve středu vyměněn z Washington Capitals do Buffalo Sabres, Petr Mrázek v Detroit Red Wings a Marek Mazanec, nováček Nashville Predators.