SHARE
Podělte se s přáteli


Slovák za dva Čechy: Halák míří do Washingtonu za Neuvirtha s Kleslou

Středa 5.03.2014 / 23:24 / NHL.com/cs - Uzávěrka přestupů 2014

Autor Michael Langr - redaktor/editor nhl.com

Podělte se s přáteli


Slovák za dva Čechy: Halák míří do Washingtonu za Neuvirtha s Kleslou
Slovák za dva Čechy: Halák míří do Washingtonu za Neuvirtha s Kleslou

Jaroslav Halák v klubu Buffalo Sabres dlouho nepobyl. Poté, co ho tam v pátek poslalo vedení St. Louis Blues, byl ve středu vyměněn do Washington Capitals.

Spolu se slovenským gólmanem získal klub z americké metropole výběr ve třetím kole draftu 2015. Do Buffala naopak putují dva Češi: brankář Michal Neuvirth a obránce Rostislav Klesla.

Halák odchází z Buffala (kam ho St. Louis vyměnilo s dalšími hráči ve velkém trejdu za Ryana Millera), aniž by za něj odchytal jediný zápas. V pondělním duelu s Dallas Stars pouze kryl záda Jhonasi Enrothovi.

V této sezoně odcyhtal za Blues 40 utkání s bilancí 24-9-4, průměrem 2,23 a úspěšností 91,7 procenta. Po této sezoně mu vyprší kontrakt a stane se volným hráčem bez omezení.

Halák odchází do klubu, jejž v roce 2010 vyřadil jakožto velkého favorita v prvním kole play off. Tehdy v brance Montreal Canadiens podával fantastické výkony a týmu z osmého místa v tabulce tak pomohl zdolat první mužstvo Východní konference.

Michal Neuvirth
Michal Neuvirth
Brankář - BUF
Zápasy: 4-6-2
Prům.: 2.82 | Úsp.: 0.914
V NHL odchytal za Canadiens a Blues celkem 260 zápasů, v nichž vychytal 139 výher a 26 čistých kont.

Neuvirth dostal v této sezoně v brance Capitals šanci jen ve 13 zápasech a má bilanci 4-6-2, průměr 2,82 a úspěšnost 91,4 procenta. Ve 25 letech má za sebou 134 startů za Washington s bilancí 59-41-13.

Spolu s ním putuje do Buffala i jeho krajan Rostislav Klesla, který byl teprve v úterý vyměněn do Washingtonu z Phoenixu za útočníka Martina ErataVÍCE  ZDE ›