SHARE
Podělte se s přáteli


Gáborík po roce opouští Columbus, posílí Los Angeles

Středa 5.03.2014 / 22:05 / NHL.com/cs - Uzávěrka přestupů 2014

Autor Michael Langr - redaktor/editor nhl.com

Podělte se s přáteli


Gáborík po roce opouští Columbus, posílí Los Angeles
Gáborík po roce opouští Columbus, posílí Los Angeles

Marián Gáborík odchází z Columbus Blue Jackets do Los Angeles Kings. Za slovenskou hvězdu získalo vedení klubu z Ohia Matta Frattina a výběry ve druhém i třetím kole draftu.

Gáborík se po sezoně stane volným hráčem bez omezení. V Columbusu strávil jen rok, loni tam přišel z New York Rangers rovněž v den přestupové uzávěrky za Dericka Brassarda, Johna Moorea a Dereka Dorsetta.

Kings řeší získáním elitního kanonýra problém s ofenzivou. Jen tři týmy daly v této sezoně méně gólů než Los Angeles, které má průměr na zápas 2,32. Gáboríka tak do Kalifornie provázejí velká očekávání.

Slovenské křídlo má po 22 utkáních této sezony na kontě šest gólů a 14 bodů. Kvůli zraněním (především zlomené klíční kosti, která ho vyřadila ze hry na dva měsíce včetně olympiády) vynechal Gáborík 40 zápasů. Po návratu na led dal ve čtyřech duelech gól a přidal jednu asistenci.

V kariéře však dokázal trenčínský odchovanec nastřílet už třikrát aspoň 40 branek za sezonu. Celkem odehrál v dresech Minnesota Wild, Rangers a Blue Jackets 791 zápasů, v nichž dal úctyhodných 342 gólů.

Generální manažer L.A. Dean Lombardi nezískal eso z Columbusu poprvé. Krátce před uzávěrkou přestupů v roce 2012 přivedl do klubu Jeffa Cartera, který se stal jednou z hlavních ofenzivních zbraní pozdějšího vítěze Stanley Cupu. Ve finálové sérii v roce 2002 proti New Jersey Devils nastřílel Carter čtyři góly včetně toho vítězného v prodloužení 1. zápasu série a vítězného gólu v posledním šestém finále.