SHARE
Podělte se s přáteli


Hemský po 11 sezonách končí v Edmontonu, míří do Ottawy

Středa 5.03.2014 / 19:26 / NHL.com/cs - Uzávěrka přestupů 2014

Autor Michael Langr - redaktor/editor nhl.com

Podělte se s přáteli


Hemský po 11 sezonách končí v Edmontonu, míří do Ottawy
Hemský po 11 sezonách končí v Edmontonu, míří do Ottawy

Čas Aleše Hemského u Edmonton Oilers končí. Po téměř 11 sezonách opouští české křídlo svůj dosud jediný klub NHL a míří do Východní konference. Za výběry ve třetím a v pátém kole draftu ho získal klub Ottawa Senators.

Třicetiletý útočník, jenž byl volbou Oilers v prvním kole draftu 2001 (celkově 13.) byl už mnohokrát objektem přestupových spekulací. Až letos se však proměnily ve skutečnost.

"Je těžké na výměnu nemyslet, když kolem sebe pořád slýcháte tolik řečí. Ale já jsem v téhle situaci byl už čtyři roky. Prostě jsem hrál hokej a nepřemýšlel jsem o tom. Bylo to fajn," řekl Hemský serveru CBCSports.com po svém posledním utkání za Edmonton. To odehrál právě proti Ottawě, svému novému zaměstnavateli.

Pardubický odchovanec nehrál v letošní sezoně v útoku Oilers takovou roli, na jakou byl zvyklý. Většinou nastupoval až ve třetím útoku. "To je něco, co člověk těžko ovlivní. Ale já jsem s tím tak nějak počítal, věděl jsem, co za roli tady v téhle sezoně budu mít," říkal Hemský před olympiádou pro NHL.com/cz.

Ales Hemsky
Ales Hemsky
Ppravé křídlo - OTT
G: 9 | A: 17 | B: 26
Střely: 94 | +/-: -13
"Je to těžké, ale chápu, že se tady buduje mančaft do budoucna. Je tu spousta mladých kluků, kteří musí hrát. A my ani nejsme v play off, takže je jasné, že je budou hrát a zkoušet."

U Senators by měl dostat mnohem víc prostoru. Je pravděpodobné, že se sejde v elitním útoku s Jasonem Spezzou a krajanem Milanem Michálkem, s nímž hrál v jedné lajně už v reprezentaci na nedávném olympijském turnaji.

V 55 utkáních této sezony dal Hemský devět gólů a 55 bodů. Celkem odehrál v NHL 652 zápasů, v nichž vstřelil 142 branek a nasbíral 477 bodů.