SHARE
Podělte se s přáteli


Canucks vyměnili Luonga zpátky na Floridu, stěhují se i Bryzgalov a Fasth

Středa 5.03.2014 / 07:23 / NHL.com/cs - Uzávěrka přestupů 2014

NHL.com

Podělte se s přáteli


Canucks vyměnili Luonga zpátky na Floridu, stěhují se i Bryzgalov a Fasth
Canucks vyměnili Luonga zpátky na Floridu, stěhují se i Bryzgalov a Fasth

Vancouver Canucks konečně vyměnili brankáře Roberta Luonga. V úterý ho poslali do klubu, odkud k nim v minulosti přišel - Florida Panthers.

"Myslel jsem, že můj kontrakt nešlo přesunout na jiný klub. Nikdy bych si nepomyslel, že budu před letošní uzávěrkou vyměněný," uvedl Luongo na rádiu TSN z Phoenixu, kde Canucks v úterý večer hráli s Phoenix Coyotes (1:0 pro domácí).

V noci na středu potvrdilo trejd vedení Panthers. "Je to velká věc. Přichází k nám velký hráč a pro nás je stavebním kamenem pro budoucnost," řekl generální manažer Dale Tallon, jenž opačným směrem poslal brankáře Jacoba Markstroma s útočníkem Shawnem Matthiasem.

Spekulace o přestupu Luonga se táhnou od play off 2012, kdy jednička Vancouveru předala svou pozici Cory Schneiderovi. Ten už však nyní chytá u New Jersey Devils. Ve Vancouveru se nyní sešla dvojice švédských gólmanů Markstrom, Eddie Lack.

Luongo je s 367 vychytanými výhrami v kariéře 16. nejlepším brankářem historie NHL. V této sezoně má bilanci 19-16-6, průměr 2,38 a 91,7 % úspěšnost.

Bryzgalov do Minnesoty, Fasth do Edmontonu

Po trejdu Jaroslava Haláka za Ryana Millera mezi St. Louis Blues a Buffalo Sabres a úterní výměně Luonga za Markstroma zažila NHL dalším stěhování brankářů. Klub Minnesota Wild získal Ilyu Bryzgalova z Edmonton Oilers za výběr ve čtvrtém kole draftu 2014.

"Bryzgalov je dobrý veterán, který rozšíří kvalitu na postu brankáře," uvedl Chuck Fletcher, generální manažer Wild. Ten má v klubu nováčka Darcy Kuempera, jenž se stal jedničkou poté, co přestal chytat Josh Harding.

Edmonton doplnil mezeru na postu brankáře Viktorem Fasthem. Za švédského gólmana dostali Anaheim Ducks dva výběry ve spodních kolech draftu.