Úterý 4.03.2014 / 10:00 / NHL.com/cz - Co se děje v Lize

Autor Michael Langr - korespondent nhl.com

Podělte se s přáteli

Tým Chicago Blackhawks se v následujících týdnech bude muset obejít bez jednoho ze svých nejlepších hráčů. Marián Hossa utrpěl zranění v horní části těla a na dva až tři týdny bude mimo hru. Na pondělním tréninku to oznámil kouč Joel Quenneville.

"Vypadá to na dva až tři týdny. Ostatní si budou muset rozdělit jeho čas na ledě," upozornil trenér Blackhawks.

Slovenský útočník se zranil v sobotním utkání 2014 Coors Light NHL Stadium Series pod širým nebem proti Pittsburgh Penguins (5:1 pro Chicago). V první třetině ho trefil za brankou Craig Adams, Hossa pomalu odjel na střídačku a do zápasu už nezasáhl.

Pokud však všechno půjde dobře, měl by být zpátky ve hře ještě během března a vyladit formu na play off. Základní část NHL končí 13. dubna.

Price chybí, šanci dostal Budaj

Montreal Canadiens zapsali brankáře Careyho Price na listinu zraněných. Klub to oznámil v pondělí.

Peter Budaj
Peter Budaj
Brankář - MTL
Zápasy: 8-5-2
Prům.: 2.20 | Úsp.: 0.918
Price utrpěl zranění horní poloviny těla a od návratu z olympiády, kde se stal nejlepším brankářem a vychytal Kanadě zlato, v NHL nehrál. Přesto s Canadiens odcestoval na čtyřzápasový trip.

"Je to krátkodobé," uvedl trenér Michel Therrien, který nyní nechává chytat Petera Budaje. Slovenský náhradník odchytal čtyři zápasy za sebou a v nich dvě výhry a jednu porážku v prodloužení. Celkově má v sezoně 15 startů s bilancí 8-5-2, průměrem 2,2 a 91,8 % úspěšností.

Rinne se vrací

Fanoušci Nashville Predators netrpělivě vyhlížejí návrat svého klíčového hráče. Brankář Pekka Rinne by měl znovu chytat v úterním duelu proti Pittsburgh Penguins.

Finský brankář nehrál od konce října kvůli infekci v operované kyčli. Rozchytával se v AHL, kde za Milwaukee zastavil v jednou utkání 33 a ve druhém 35 střel. Pro Nashville bude jeho forma klíčovým faktorem v probíhajícím souboji o play off.