NEBO

Lotyši trápili Kanadu, kterou opět spasil obránce

Středa 19.02.2014 / 21:09 / NHL.com/cz - Olympiáda v Soči 2014

NHL.com

V pátečním zámořském semifinále se přemožitel českého výběru, tým USA, střetne s Kanadou. Ta se sice trápila proti lotyšským outsiderům až do samého závěru, ale nakonec vyhrála 2:1. Zachránil ji opět obránce - tentokrát Shea Weber, jenž spasil favorita sedm minut před koncem přesnou střelou v přesilovce.

Impotentní útok je na turnaji vážným problémem Kanady. Ve čtvrtfinále proti Lotyšsku vyslal tým na brankáře Kristerse Gudlevskise 57 střel, ale kromě Webera se trefil pouze Patrick Sharp v čase 13:37.

Lotyši, kteří Careyho Price za celé utkání ohrozili pouze šestnáctkrát, dokázali dvě minuty nato vyrovnat a stav 1:1 drželi až do 14. minuty poslední třetiny. Tým vedený koučem Tedem Nolanem bránil remízu na hranici sebeobětování, hráči podali obdivuhodný defenzivní výkon a po vyřazení Švýcarů v předkole dlouho drželi slavné hvězdy svázané v napětí.

Pokud chce Kanada v semifinále uspět, musí její útočníci výrazně pozvednout svou produktivitu. Z kádru nabitého superhvězdami a snajpry z NHL dokázali v Soči skórovat jen čtyři útočníci a obránci Weber s Drew Douhgtym vstřelili víc než polovinu kanadských gólů.