Alfredsson a Lundqvist stáli za těsnou výhrou Švédů na Švýcarskem

Pátek 14.02.2014 / 16:11 / NHL.com/cz - Olympiáda v Soči 2014

Autor Michael Langr - korespondent nhl.com

Podělte se s přáteli

V pátek ráno se švédští hokejisté dozvěděli o ztrátě svého zraněného kapitána Henrika Zetterberga, ale zdá se, že je to příliš nerozhodilo. Krátce po poledni potvrdili roli favorita i proti druhému soupeři na olympijském turnaji v Soči, když o nejtěsnější výhře 1:0 proti Švýcarsku rozhodl Zetterbergův spoluhráč z Detroit Red Wings Daniel Alfredsson.

Zatímco Alfou pro tříbodový zisk 'Tre Kronor' byl gól jednačtyřicetiletého veterána, Omegou byl výkon Henrika Lundqvista. Gólman New York Rangers proti dobře hrajícímu soupeři zazářil, pochytal všech 26 švýcarských střel (polovinu z nich v první třetině) a připsal si první nulu na turnaji. I Reto Berra, jenž dostal v opačné brance přednosti před týmovou jedničkou Jonasem Hillerem, se držel dlouho.

Bezbrankový stav trval až do 13. minuty třetí třetiny, kdy brankář Calgary Flames nedosáhl na zakončení Alfredssona, jenž dorazil do branky střelu svého někdejšího klubového spoluhráče Erika Karlssona z Ottawa Senators. Ten si po dvou gólech do české sítě připsal už třetí bod na turnaji. Švýcaři vydrželi v Soči s nulou na kontě celkem 119 minut.

Švédsko je se šesti body v čele skupiny C, v níž před polednem Češi zdolali Lotyšsko 4:2. Česko a Švýcarsko mají po třech bodech a shodné skóre, oba mají ještě možnost přímého postpu do čtvrtfinále. O něj se poperou v sobotu od 18 hodin, kdy je na programu paralelně i duel Švédsko - Lotyšsko.