Finové dali Rakousku osm gólů, Kanada zdolala Norsko

Čtvrtek 13.02.2014 / 21:47 / NHL.com/cz - Olympiáda v Soči 2014

NHL.com

Podělte se s přáteli

Gól ve 36. vteřině, šest tref za třetinu a dvanáct za celý zápas. Duel Finska s Rakouskem (8:4) ve skupině B přinesl opravdu mimořádnou přestřelku, v níž Rakušanům nepomohl k překvapení ani hattrick Michaela Grabnera z New York Islanders.

"Neměli moc střel, ale zkoušeli to z různých úhlů, pro gólmana to tedy nebyl moc příjemný zápas," oddechl si finský gólman Tuukka Rask z Boston Bruins. V týmu vítězů se třemi kanadskými body blýskl Mikael Granlund z Minnesota Wild.

Fanouškům Suomi zatrnulo pouze v první třetině, když odstoupil kapitán Teemu Selanne, který měl problémy s krkem. Třiačtyřicetiletý útočník Anaheim Ducks by ale měl být k dispozici na příští duel s Norskem. "Už je to starší pán a potřebuje víc odpočinku než ostatní," vtipkoval na Selänneho účet spoluhráč Petri Kontiola.

Kanada odstartovala pomalu, Norsko zdolala 3:1

Jako poslední se z favoritů olympiády představila Kanada, která stejně jako ostatní velké týmy nepřipustila překvapení. Proti Norsku si však žádnou střelnici neotevřela a nakonec se musela spokojit s výhrou 3:1.

"Trvalo nám jednu třetinu, než jsme se do toho dostali. Ale ve druhé a třetí části jsme hráli dobře," hodnotil kapitán Sidney Crosby.

Norové, kteří dosud ještě nikdy neskončili na olympiádě lépe než na 9. místě, ukázali, že mohou v Soči potrápit i silné soupeře.

V sobotu program pokračuje utkáními Česko - Lotyšsko (9 hodin ráno SEČ), soubojem finalistů posledního mistrovství světa Švédsko - Švýcarsko (13:30 SEČ) a večerními duely Kanada - Rakousko a Finsko - Norsko (oba od 18:00 SEČ).