SHARE
Podělte se s přáteli


Palát nováčkem měsíce. Pomohl mi St. Louis, říká

Úterý 4.02.2014 / 20:00 / NHL.com/cs - Co se děje v Lize

Autor Michael Langr - redaktor/editor nhl.com

Podělte se s přáteli


Palát nováčkem měsíce. Pomohl mi St. Louis, říká
Palát nováčkem měsíce

Čeští nováčci v NHL se v probíhající sezoně prosazují ve velkém. Nejlepší nováčkem října se stal útočník Tomáš Hertl ze San Jose Sharks, v listopadu zase brankář Marek Mazanec z Nashville Predators. A teď byl nováčkem měsíce ledna vyhlášen Ondřej Palát.

Útočník Tampa Bay Lightning nasbíral mezi 'zelenáči' v minulém měsíci nejvíc bodů: 16 za pět gólů a 11 asistencí. Předstihl tak další kandidáty: spoluhráče z útoku Tylera Johnsona (14 bodů v 15 utkáních), Nathana MacKinnona z Colorado Avalanche, brankáře Minnesota Wild Darcy Kuempera a gólmana Anaheim Ducks Frederika Andersena.

Palát bodoval v prvních pěti lednových zápasech a prodloužil tak bodovou šňůru na osm utkání, čímž stanovil nováčkovský rekord Tampy. Po zranění týmové hvězdy Stevena Stamkose dostal šanci v prvním útoku vedle Martina St. Louise a chytil se ji dokonale. "Ten už je nějaký pátek v lize, je to velká škola," řekl Palát pro NHL.com/cz.

"Marty mi hodně pomohl, dodal nám mladším klukům sebevědomí. Myslím, že hrajeme dobře. Máme mladé mužstvo. Po zranění Stamkose jsme pár zápasů byli dole, ale pak jsme se zvedli my mladí kluci a přídali se i veteráni. Myslím, že to šlape dobře."